Twitter archyvo nuotr.

Rusijo paleistos raketos įskrido į NATO valstybės Lenkijos teritoriją ir pražudė du žmones, sako JAV pareigūnai. Pranešama, kad raketos sprogo 8 km Lenkijos teritorijoje.

Lenkų žiniasklaida informuoja, kad dvi rusiškos raketos sprogo prie sienos su Ukraina esančiame Przewodovo kaime (Liublino vaivadija).

Žuvo du Lenkijos piliečiai. Lenkijos atstovai šios informacijos oficialiai dar nepatvirtino, bet rengiamas skubus nacionalinio saugumo krizės posėdis.

Jungtinių Valstijų žiniasklaida praneša, kad JAV gynybos sekretorius Lloydas Austinas dar šiandien (vietos laiku) pasikalbės dėl to, kas įvyko Lenkijoje, su Lenkijos gynybos ministru.
Kaip situaciją komentuoja Skirmantas Malinauskas, jei raketos tikrai nukrito Lenkijos teritorijoje, juo labiau, nužudyti Lenkijos gyventojai, tai yra priežastis NATO imtis aktyvių veiksmų bent jau užtikrinant savo narių teritorijos saugumą. Tai reiškia taikdariškų NATO karinių pajėgų įvedimą į Ukrainos teritoriją užtikrinant oro erdvės saugumą, pasiruošimą reaguoti į bet kokias provokacijas, įskaitant branduolinio ginklo panaudojimą, Ukrainos sienų atkūrimą užtikrinant ilgalaikę jų apsaugą. Rusija turi būti vertinama kaip nuolatinė grėsmė ir ji turi tiksliai žinoti, kad į jos karines atakas bus atsakyta jėga.

Jokios reakcijos į NATO vykdomą Lenkijos teritorijos apšaudymą nebus- teigia Ukrainos prezidento biuro vadovo patarėjas Oleksijus Arestovičius
Pasak jo, Pentagono paskelbta pauzė dėl raketos kritimo Lenkijoje reikalinga “ne tam, kad pakeltum temperatūrą”.

“Ir kokia reakcija? Smūgis Rusijos ginkluotosioms pajėgoms? – Nemanau. Neskraidymo zona virš Ukrainos? – Netikiu tuo. Tai sunkus politinis sprendimas ir neabejoju, kad jiems bus atleista už šį incidentą”, – sakė jis.

Tuo tarpu neįvardinti JAV pareigūnai vietos žiniasklaidai teigia, kad Į Lenkiją pataikiusią raketą paleido Ukrainos ginkluotosios pajėgos, siekdamos numušti Rusijos raketas, nukreiptas į objektus netoli Lenkijos ir Ukrainos sienos.

Ukrainos prezidento patarėjas Mychaila Podoliakas socialinio tinklo „Twitter“ paskyroje pareiškė, kad suduotas smūgis Lenkijos teritorijoje nėra atsitiktinumas: „Suduoti smūgiai Lenkijos teritorijoje nėra atsitiktinumas, tačiau sąmoningai suplanuotas Rusijos „pasisveikinimas“, kuris buvo įvykdytas kaip „klaida“. Taip nutinka, kai velnias lieka nenubaustas, o politikai pataikauja agresoriui [Rusijai]“, – teigė politikas.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: