TOP 10 lankytinų vietų Pietų Korėjoje

0
5
Miong dongo rajonas

Pietų Korėja – šalis, kuri asocijuojasi su populiaria kultūra, visas pasaulis žavisi Pietų Korėjoje sukurtais filmais, serialais bei muzikiniais kūriniais. Čia popkultūra yra viena iš ekonomikos pakilimo reiškinių, dėl kurios atvyksta daug turistų, aplankančių įvairias vietoves. Grįžtant į Pietų Korėjos praeitį, XX amžiaus 6 dešimtmetyje buvo skurdi šalis, tačiau po 1988 Seulo olimpiados, šalyje prasidėjo reformos bei padidėjo tarptautinis dėmesys.

Dėl nepigių bilietų, Lietuvoje ši šalis nėra tarp populiariųjų lankytinų vietų. Valstybė, kurioje gyvena 51 mln. žmonių, išsiskiria savo tradicine kultūra bei šamanizmo religija. Pietų Korėjos kultūra buvo įtakojama kelių valstybių: Senovės Kinijos, Japonijos ir Vakarų šalių. Šių valstybių kultūros susimaišė su pusiasalio tradiciniais papročiais ir tapo unikalia Korėjos kultūra. Taigi, pristatome Pietų Korėjoje lankytinų vietų dešimtuką.

1. Myeongdong (Miongdong)

Miong dongas – Seulo miesto mikrorajonas, garsėja turistų gausumu bei prekių pasiūla. Miongdong yra vieta, kurioje turistai neišvengiamai apsilanko dėl patogaus susisiekimo. Šioje vietoje galima rasti garsių prekinių ženklų ar net garsių atlikėjų sceninių rūbų, taip pat kosmetikos, tačiau taupantiems pinigus apsilankius parduotuvėse kainos gali atrodyti per aukštos. Miongdongas taip pat garsėja gatvėje gaminamo maisto gausumu, kur galima ne tik stebėti maisto gaminimo procesą iš arčiau, bet ir skaniai pavalgyti.

Miongdongas yra laikomas turistų rojumi, būtent čia pasiklydusiems turizmo informacijos centras gali padėti įvairiais klausimais. Prekybos centruose M- Plaza Migliore galima rasti garsių prekės ženklų drabužių bei linksmai praleisti laiką. Tikintiesiems rekomenduojama aplankyti  Miongdong katalikų katedrą, kuri pastatyta prieš 120 metų ir tai pirmasis pastatas Korėjoje turintis gotikinės architektūros bruožų. Katedros rūsyje yra įrengtos kitos lankytinos vietos: suvenyrų parduotuvė, muzikos salė ir kavinė. Kiekvieną sekmadienį Šv. Mišios vyksta anglų kalba.

2. Seulo bokštas

Seulo bokstas

Seulo bokštas žinomas kaip Namsano bokštas, kuris yra laikomas pagrindiniu Pietų Korėjos turistiniu objektu. Seulo bokštas buvo pastatytas 1969 metais ant Namsano kalno ir jo funkcija – siųsti signalus į televizijos stotis bei transliuoti nacionalinius televizijos kanalus visoje Pietų Korėjoje. Oficialiai jis tapo prieinamas turistams 1980 –  aisiais. Šiame bokšte galima pasigrožėti Seulo miesto panorama, apsipirkti įvairiose parduotuvėse , apsilankyti rūsyje esančio „Hanbok muziejuje, kuriame galima apsivilkti tradicinį Korėjos kostiumą. Išalkus, užkąsti kituose bokšto aukštuose įrengtuose restoranuose.

3. Jeju (Džedžu) sala

Jeju

Džedžu sala garsėja 1,950 metrų aukščio Halasano vulkanu, kuris yra įrašytas į UNESCO Biosferos rezervatų sąrašą bei yra aukščiausias kalnas Pietų Korėjoje. Saloje gausu vandens krioklių ir įspūdingų uolų. Dėl nuostabių gamtos vaizdų, neretai turistai šią vietą laiko „rojaus“ kampeliu, tačiau šioje vietoje mažai vietinių kalba angliškai, tai reikštų, kad salos turizmas yra pritaikytas labiau atvykėliams iš kitų Pietų Korėjos bei Kinijos miestų. Rekomenduojama apsilankyti Halasano nacionaliniame parke, kur galima pasigrožėti gamtos vaizdais. Šioje saloje veikia ir O‘Sulloc arbatos muziejus, kuris supažindina lankytojus su žaliosios arbatos gaminimo tradicija.

4. DMZ zona

DMZ zona

Demilitarizuota, sutrumpintai DMZ zona yra puiki vieta, norintiems patirti ką reiškia pabūti šalia Šiaurės ir Pietų Korėjos sienos. Ši vieta yra labiausiai saugoma visame pasaulyje, tad sienos pažeidimas turistams gali kainuoti net gyvybę. Abiejose sienos pusėse stovi ginkluoti kareiviai. Šią vietą galima aplankyti keliaujant tik su kelionių agentūromis, turinčiomis leidimus. Be leidimų turistai nėra įleidžiami. Vienintelis galimas būdas legaliai peržengti sieną, tai aplankyti mėlynus bendros saugumo erdvės konferencijos pastatus, kuriuose vyko diskusijos su Kinijos ir Šiaurės Korėjos atstovais bei buvo pasirašyta paliaubų sutartis.

5. Jagalchi market (Džagalči turgus)

Jagalchi market

Šis turgus tiks ne tik tiems, kas keliauja į Busaną ir išalko, bet ir dievinantiems jūros gėrybes. Busano miesto didžiausias jūros gėrybių ir žuvų turgus, kuris įsikūrė po Korėjos karo. Dauguma pardavėjų yra vidutinio amžiaus moterys, kurios kartais yra vadinamos „Džagalčio adžumos“, kas reikštų vidutinio amžiaus arba ištekėjusią moterį. Ši vieta yra viena iš populiariausių Busano lankytinų objektų, kur galima nusipirkti bei paragauti įvairiausių rūšių žuvies bei kitų jūros gėrybių, tad ši vieta yra tikras gurmanų rojus.

6. Heundae (Hundės paplūdimys)

Heundae

Hundės paplūdimys vienas iš gražiausių Pietų Korėjoje. Šią vietą galima rasti pačiame Busano mieste. Paplūdimį galima laikyti vienu iš ilgiausių paplūdimių, nes jo ruožas tęsiasi 1,5 km. Dėl lengvo susiekimo su kitomis miesto vietomis, ypač senamiesčiu, į šį paplūdimį kiekvieną vasaros dieną atvyksta nemažai turistų bei yra organizuojami įvairūs renginiai. Dėl itin didelio vietovės žinomumo Hundės paplūdimys yra vienas iš brangiausių vietų Pietų Korėjoje. Taip pat šioje vietovėje buvo kuriamas 2009 metais režisieriaus Yoon Je-kyoon filmas „Potvynio banga“, kuriame iš Indijos vandenyno ateinanti didžiulė banga užtvindė visą Busano miestą.

7. Gyeongju (Gjongdžu)

Gyeongju

Gjongdžu – Pietų Korėjos miestas įsikūręs šiaurės Gongsango provincijoje. 2000 aisiais šio miesto nacionalinis parkas buvo įrašytas į UNESCO pasaulio kultūros paveldą. Ši vieta 7 amžiuje tapo Šilos karalystės sostine. 1979 m. UNESCO įtraukė Gjongdžu į 10 svarbiausių istorinių vietų pasaulyje. Gjongdžu miesto žinomiausi objektai yra Namsano kalnynas kuriame prasidėjo ir baigėsi Šilos karalystės istorija. Šioje vietoje  galima aplankyti įvairias Šilos karalystės laikotarpio išlikusias šventyklas, kuriose buvo garbinami vietiniai dievai. Ši vieta tinka tiems, kurie domisi tradicine Korėjos kultūra. Miestelyje gausu šventyklų kaip Sokguram ir Bulguksa, kuriose galima apžiūrėti nemažai nacionalinių vertybių – pagodų, budizmo statulų ir tiltų.

8. Lotte World (Lotte pasaulis)

Lotte World

Lotte pasaulis – atrakcionų parkas, primenantis Disneilendą. Šis parkas garsėja įvairiais atrakcionais, ledo čiuožykla ir liaudies muziejumi. Lotte Pasaulis yra suskirstytas į du pasaulius: Lotte pasaulio nuotykiai – didžiausias pasaulio pramogų parkas, esantis pastato viduje. Ši vieta turi zonas, kurios reprezentuoja skirtingas šalis su įvairiomis paslaugomis bei parduotuvėmis. Lotte pasaulio nuotykių parke galima pamatyti įvairiausius filmus bei lazerių šou arba paragauti įvairių šalių patiekalų. Pastate esantis liaudies muziejus supažindina lankytojus su 5000 metų senumo Korėjos istorija. Kitame pasaulyje – Magiškoji sala yra įsikūręs parkas prie Sokčonhoso ežero, kuriame galima pailsėti bei praleisti laiką gamtoje.

9. Hongdae (Hongde)

Hongdae

Seulo miesto mikrorajonas Hongde laikomas menininkų bei muzikos atlikėjų prieglobsčiu. Šioje vietoje vyksta begalė koncertų, tiek kavinėse, tiek naktiniuose klubuose. Šios vietos urbanistinį įvaizdį įtakojo Hongiko universitetas, kuris garsėja kaip prestižinis meno universitetas, kurį baigę absolventai apsigyveno netoliese ir įkūrė kavines, kuriose skamba gyvai atliekama alternatyvioji muzika. Taip pat vyksta nemažai kitų renginių: kaip „Gatvės meno paroda“ – menininkai iš visos Pietų Korėjos piešia piešinius ant gatvės asfalto ir sienų, papuošdami Hongdes priemiestį. Kiekvieną kovo ir lapkričio mėnesio savaitgalį, studentai gali nemokamai išsinuomoti kioskus ir pardavinėti savo meninius kūrinius.

10. Seoraksan National Park (Soraksano nacionalinis parkas)

Seoraksan National Park

1970 m. Soraksano parkas buvo paskelbtas nacionaliniu parku. 1982 metais UNESCO šį parką paskelbė biosferos rezervatu, kuriame yra saugoma apie 2000 gyvūnų rūšių, įskaitant Korėjos gorus, muskuso elnius bei Azijos juodąjį lokį, taip pat ir 1400 retų augalų, kaip vienas iš žymiausių liūtpedė. Žinomiausios vietos: Guongumsongo (Gwongeumseong) pilies griuvėsiai, garsėjantys kaip geriausia vieta pamatyti panoraminį vaizdą. Šinhungsos (Sinheungsa) šventykloje yra saugomi anapilin išėjusių budistų vienuolių pelenai bei galima apžiūrėti 14,6 metrų Budos statulą, kuri atspindi norą suvienyti padalytą šalį.

Taip pat skaitykite: 25 naudingi patarimai keliaujantiems į Japoniją

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here