EPA-ELTA nuotr.

Praėjusią savaitę Ukrainoje žuvusių Rusijos karių motinos apkaltino prokremliškus karo korespondentus, kad šie, atskleisdami savo pozicijas, sukėlė jų žūtį, pranešė britų žurnalistas.

Motinos teigė, kad Ukrainos artilerijos apšaudymas pražudė mažiausiai penkis karius ir dar tris sunkiai sužeidė po to, kai dienraštis „Izvestija“ birželio 30 d. paskelbė reportažą apie Rusijos tankų šaudymą į Ukrainos pozicijas.

„Taip atsitiko dėl to, kad [karo korespondentai] vaizdo įraše išslaptino karinės technikos ir personalo buvimo vietą“, – rašė motinos laiške, kuriuo pasidalijo BBC žurnalistas.

Nei laiške, nei „Izvestijų“ reportaže nebuvo įvardyta tariamų ukrainiečių atakų vieta.

Motinų laiške kreipiamasi į Kareivių motinų komiteto padalinio vadovą pietinėje Rusijos Astrachanės srityje, kur įsikūręs užpultas dalinys.

Jame nevyriausybinė organizacija raginama kreiptis į Rusijos gynybos ministrą Sergejų Šoigu su prašymu uždrausti karo korespondentų, įsitvirtinusių Rusijos ir Maskvą remiančių separatistų daliniuose, darbą mūšio lauke.

„Reikalaujame nedelsiant imtis priemonių, kad būtų uždrausta karo korespondentų veikla aktyvių kovinių veiksmų rajonuose“, – rašo motinos.

Rusijos gynybos ministerija laiško nekomentavo.

Paskutinį kartą ministerija atnaujino oficialų žuvusiųjų Ukrainoje skaičių kovo pabaigoje – patvirtinta, kad žuvo “tik” 1 351 žmogus.

Nepriklausoma tyrimų įstaiga „iStories“ teigė patikrinusi 4 267 rusų karių žūtis nuo vasario pabaigos, kai Maskva įsiveržė į Ukrainą.

Ukrainos ir Vakarų žvalgyba apskaičiavo, kad Rusijos karių žūčių skaičiu gerokai didesnis.

Ukrainos prezidento vyresnysis padėjėjas Michailas Podoliakas šią savaitę sakė, kad per keturis mėnesius trukusią kampaniją žuvo arba buvo sužeista iki 115 000 Rusijos karių.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: