Vladimiras Putinas / EPA-ELTA nuotr.

Rusijos diktatorius Vladimiras Putinas paskelbė dalinę galinčių kariauti savo šalies vyrų mobilizaciją.

Pasak Rusijos prezidnto, tai būtina padaryti dėl „šalies apsaugos ir vientisumo“. Jis taip pat apkaltino Vakarus siekiu „sunaikinti“ šalį. Rusijoje bus šaukiami karinės patirties turintys rezervistai.

Kremlius nustoja slaptyti agresiją maskuojant ją „specialiąja karine operacija”. Tai praeitas etapas. Kalbos pradžioje skambėjo pasisakymai apie „Vakarų keliamą grėsmę Rusijai, Ukrainos nacius, siekį apginti Donbaso gyventojus”.

„Kvietimą į karinę tarnybą kol kas gaus tik tie, kurie šiuo metu yra atsargoje, ir pirmiausia tie, kurie jau tarnavo Rusijos ginkluotose pajėgose, turi konkrečią karinę specializaciją ir atitinkamos patirties“, – pareiškė V. Putinas.

Taip pat žmogėdra grasino, kad, „jei kils grėsmė Rusijai”, bus naudojami visa turima ginkluotė, įskaitant branduolinį ginklą. Ir patikino, jog „neblefuoja”.

„Pagaliau žmonės Rusijoje turi ką jautraus aptarinėti. Praėjus septyniems mėnesiams nuo pergalingo trijų dienų karo, joje pradeda gaudyti ir vežti į tą karą.” -sociliniame tinkle Facebook pakomentavo situaciją žurnalistė Rita Miliūtė.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: