(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Darbo biržos duomenimis, nedarbas šalyje dar ūgtelėjo ir palietė 13,3 proc. visų darbingų šalies gyventojų, tačiau darbo rinkoje vyko ir pozityvių pokyčių. Pirmiausia pažymėtina, kad darbo biržų specialistams aktyviai bendradarbiaujant su darbdaviais, per pirmąjį šių metų mėnesį pavyko surasti nuolatinį darbą ketvirtadaliui daugiau žmonių nei gruodį. Pagal neterminuotas sutartis buvo įdarbinti 7542 darbo ieškantys asmenys, o iš viso per sausį padėta įsidarbinti beveik 10 tūkst. žmonių.

Per pirmąjį šių metų mėnesį darbdaviai užregistravo 11 proc. daugiau laisvų darbo vietų nei gruodį 8,3 tūkst., iš jų 6,1 tūkst. – neterminuotam darbui. Daugiausia darbo pasiūlymų buvo parduotuvių pardavėjams, sunkiasvorių sunkvežimių ir krovininių transporto priemonių vairuotojams, siuvėjams, pardavimų vadybininkams, virėjams, lengvųjų automobilių ir taksi vairuotojams, statybininkams dailidėms ir staliams, administracijos sekretoriams. Beveik ketvirtadalis visų darbo pasiūlymų buvo nekvalifikuotiems darbuotojams.

Vasario 1 d. dieną Lietuvos darbo biržos duomenų bazėje buvo beveik 287,5 tūkst. bedarbių: 120,8 tūkst. moterų ir 166,7 tūkst. vyrų. Iš visų registruotųjų 41,6 tūkst. – jauni žmonės iki 25 metų – tai 8,7 proc. visų šalies 16-24 metų amžiaus gyventojų. Sausio mėnesį darbo ieškojo jauni virėjai, padavėjai, automobilių remonto ir priežiūros, apdailininko profesijas įgiję jaunuoliai, verslo organizatoriai. Bedarbių gretas papildė baigę vadybą, verslo administravimo, inžinerijos, teisė, socialinio darbo, statybos, edukologijos studijų programas. Net 53 proc. jaunimo neturi įgūdžių ir jokio profesinio pasirengimo.

Sausio mėnesį į teritorines darbo biržas, ieškodami darbo, kreipėsi 32,6 tūkst. darbo ieškančių asmenų.

Sausio 29 – vasario 4 dienomis registruota 7,3 tūkst. bedarbių. Jaunimas tarp bedarbiais tapusių asmenų sudarė 19,5 proc. Iš viso per savaitę įregistruota 1,4 tūkst. asmenų jaunesnių negu 25 metai ir tai yra 6,2 proc. daugiau negu ankstesnę savaitę. Iš per savaitę registruotų bedarbių 2254 asmenys (arba 31 proc.) atleisti iš darbo per paskutiniuosius šešis mėnesius.

Darbdaviai per savaitę registravo 1,4 tūkst. laisvų darbo vietų.

Per savaitę padėta įsidarbinti 2,6 tūkst. asmenų. Į aktyvios darbo rinkos politikos priemones nusiųsta 1013 bedarbių.

Ši informacija yra tinlalapio marketnews.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik gavus autorių sutikimą

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: