zpienas.lt archyvo nuotr.

Po dviejų savaičių, kai darbą baigs “Rosselchoznadzor” inspekcija, paaiškės, ar bus atnaujintas lietuviškų pieno gaminių eksportas į Rusiją, o kiti Lietuvos pienininkų tikrintojai.

Lietuvos pieno perdirbėjai sako, kad jei pavyks prekybą atnaujinti per dvi savaites, nuostoliai bus mažesni, nei grįžtant į Rusijos rinką po mėnesio, rašo “Verslo žinios”.

“Kol kas Rusijoje parduodame anksčiau įvežtus sūrius. Švieži produktai tenykščių prekybos centrų lentynų jau nepasiekia ir tai blogai. Jų vietą užima kitų šalių gamintojai. Dar turime maždaug dvi savaites, kol tinklai ir didmenininkai pasirašys sutartis su naujais gamintojais. Kol kas jie daugiau parduoda jau esamų partnerių gaminių ir palieka vietos mums grįžti. Tačiau kai mūsų produktai bus pakeisti kitų šalių perdirbėjų produkcija, dėl rinkos teks kovoti”, -aiškina “Rokiškio sūris” valdybos pirmininkas Dalius Trumpa.

“Rospotrebnadzor” komisija darbą baigia šią savaitę, bet žemės ūkio ministras Vigilijus Jukna sako, kad apie tai, ką nusprendė rusai ir kokių trūkumų rado, būsią galima spręsti tik gavus jų išvadas.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: