(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra kartu su bendrove „Jonavos vandenys“ pasirašė projekto „Jonavos dumblo apdorojimo įrenginių statyba“ finansavimo sutartį, pagal kurią dumblo kompostavimo aikštelės statybai bei įrangos įsigijimui skirta 4,2 mln. litų iš ES Sanglaudos skatinimo programos lėšų.

UAB „Jonavos vandenys“ sutartį su viešojo pirkimo būdu atrinktu rangovu ketina pasirašyti rugpjūčio pabaigoje. Planuojama, kad aikštelės techninio projekto parengimas ir statybos darbai Jonavos r., Gineikių kaime, už 14 km. nuo nuotekų valyklos truks metus. Pastačius aikštelę, bus išspręsta Jonavos ir Ruklos nuotekų valymo įrenginiuose susidarančio dumblo šalinimo problema, nes nuo 2013 m. dumblas į sąvartynus nebus priimamas, o šioje valykloje kasmet susidaro apie 4500 tonų dumblo per metus.

Pasak „Jonavos vandenys“ atstovų, gauta apdoroto dumblo kokybė bus pakankamai aukšta, todėl jį bus galima naudoti žemės ūkyje, pažeistų teritorijų (karjerų), išeksploatuotų durpynų, uždaromų sąvartynų, kelių sankasų ir panašių teritorijų rekultyvavimui.

Be šio projekto „Jonavos vandenys“ gavo finansavimą vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros renovavimui ir plėtrai. Artimiausiu metu rangovai ties tinklus Virbalų II kvartale, Stoties rajone ir centrinėje miesto dalyje.

Aplinkos ministerijos informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: