Kauno miesto savivaldybės taryba nusprendė kreiptis į LR Seimą ir Vyriausybę su pasiūlymu padidinti apleistų, neprižiūrimų, nenaudojamų patalpų ir statinių maksimalų mokesčio tarifą iki 3 proc.
Kauno mieste ypač aktuali apleistų, neprižiūrimų pastatų sutvarkymo problema. Atsižvelgiant į pastatų priežiūros būklę, savivaldybės gali nustatyti iki 1 proc. mokesčio tarifą.
Apleisti pastatai menkina Kauno miesto įvaizdį. Pastatų savininkai nesistengia papildomai investuoti į tokių pastatų sutvarkymą, priežiūrą. Be to, dažnai tokie apgriuvę pastatai kliudo įgyvendinti miestui svarbius infrastruktūrinius projektus.
„Mums visiems yra svarbu, kad miestas būtų pradėtas tvarkyti“, – sakė Tarybos narys Visvaldas Matjošaitis.

![Nepatogi, nenuspėjama, nepamirštama: Azealia Banks istorija [VIDEO]](https://kaunozinios-lt.b-cdn.net/wp-content/uploads/2025/07/Dizainas-be-pavadinimo-5-218x150.png)


![Tarp bangų ir peržiūrų: Karolina Agata Sankiewicz virš vandens sklandanti sensacija [VIDEO]](https://kaunozinios-lt.b-cdn.net/wp-content/uploads/2025/06/Karolina-Agata-Sankiewicz-1-100x70.png)










