Veido kremai
Freepick.com archyvo nuotr.

Veido kremai yra kasdien naudojama priemonė. Tiksliau turėtų būti. Nors greta jo reikia derinti ir kitus veido odos puoselėjimo metodus bei procedūras, tačiau pradėti bei užbaigti dieną būtina su jūsų odai labiausiai tinkamu kremu.

Tiesa, verta reguliariai keisti kremus pagal savo odos poreikius. Kartais ji tikrai įpranta prie tam tikrų komponentų, tad pakeitimas kitais – labai sveikas. Kalbiname kosmetologę Moniką, kuri aptaria svarbiausius tinkamo kremo pasirinkimo aspektus.

Pasirenkama pagal odos tipą

Azijos Namai veido kremai pirmiausia turi būti pasirenkami pagal Jūsų odos tipą. Juk būtent ją jie ir turi patenkinti, tad atitikimas – labai svarbus. Žinoma, kad galima rasti ir universalius kremus, kurie tinka daugeliui odos tipų, tačiau dažniausiai specializuoti padeda pasiekti kur kas geresnių rezultatų. O naudojant kremus to ir yra tikimasi.

Sausa oda dažniausiai reikalauja intensyviai drėkinančių ir maitinančių kremų, kuriuose yra tokių ingredientų kaip hialurono rūgštis, sviestmedžio sviestas, ar vitaminas E.

Riebiai odai geriausia rinktis lengvus kremus, kurie nekimš porų. Ieškokite ingredientų, tokių kaip salicilo rūgštis ar bentonitas. Miškai odai naudokite drėkinti sausas zonas ir mažinti riebalų perteklių galinčius kremus. Ieškokite kremų su hialurono rūgštimi arbe niacinamidu“,- detalizuoja Monika.

Jeigu Jūsų oda yra jautri – tuomet būtinai rinkitės hipoalerginius ir bekvapius kremus, kuriuose nėra dirginančių ingredientų. Ieškokite kremų su alavijų arba ramunėmis.

Pasirenkama pagal odos problemas

Renkantis kremus taip pat reikia įvertinti – kokio efekto jais yra tikimasi pasiekti. „Gana dažna žmogaus odos liga yra aknė, kuri pasireiškia tikrai ne tik jauname amžiuje. Spuogai yra dažna odos liga, dėl kurios atsiranda spuogų ant veido, krūtinės, nugaros, pečių ir sėdmenų. Paprastai tai pasireiškia paauglystėje, tačiau gali paveikti įvairaus amžiaus žmones. Spuogai atsiranda, kai po oda esančios riebalinės liaukos užsikemša negyvų odos ląstelių ir riebalų. Pirkite kremus su aknę sukeliančias bakterijas naikinančiais komponentais, tokiais kaip benzoyl peroksidas, ar salicilo rūgštis“,- pataria Monika.

Jeigu Jums nepatinka raukšlės – tuomet rinkitės kremus su antioksidantais ir retinoliu, kurie padeda sumažinti jas ir pagerinti odos elastingumą. Kovoje su rožine, kuri taip pat yra gana dažna odos problema – tinka kremai, kurie skirti nuraminti sudirgintą odą ir sumažinti paraudimą. Ieškokite ingredientų kremuose: alavijas, agurkas.

Jeigu jus kankina hiperpigmentacija – tuomet kasdienai rinkitės kremus su ingredientais, padedančiais išblukinti tamsias dėmes. Tinka su vitaminu , ar kojic rūgštimi“,- pasakoja specialistė.

Apie kremų tekstūrą

Kremo tekstūra yra fizinis jo pojūtis ant odos. Jį lemia sudedamosios dalys, formulė ir gamybos procesas. Lengvi kremai yra ploni ir vandeningi, greitai įsigeria į odą. Jie dažnai naudojami riebiai arba į spuogus linkusiai odai. Geliai yra panašūs į lengvus kremus, tačiau jie labiau drėkina ir turi šiek tiek putlumo jausmą. Jie dažnai naudojami mišriai arba sausai odai. Štai kreminiai kremai yra tirštesni ir labiau minkštinantys nei lengvi kremai ar geliai. Jie dažnai naudojami sausai ar brandžiai odai. „Renkantis produktą svarbu atsižvelgti į kremo tekstūrą, nes tai gali turėti įtakos jo veikimui ir patogumui jį dėvėti. Pavyzdžiui, lengvas kremas gali būti geras pasirinkimas riebiai odai, nes jis neužkimš porų. Kreminis kremas gali būti geresnis pasirinkimas sausai odai, nes jis suteiks daugiau drėgnumo“,- pataria kosmetologė.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: