Norėdama padėti savo sode sąmonės netekusiam žmogui Honorata net neįsivaizdavo kas jos laukia. Kai ji jau manė susitaikiusi su mintimi, kad vyro avarija buvo nelaimingas atsitikimas Li Koburnas įpūtė abejonių ir tai visam laikui pakeitė jos gyvenimą. 

Sandra Brown populiari JAV rašytoja. Trilerių meistrė unikali tuo, kad savo knygose apjungia du žanrus: romantinį ir detektyvinį.  Sandra Brown pasižymi  tuo, kad savo trileriuose sugeba suderinti įtampą, paslaptį, detektyvinę liniją ir meilės istorijas bei atviras erotines scenas. Dėl pastarųjų buvimo nereikėtų stebėtis, nes be trilerių rašymo ji taip pat yra parašiusi ir ne vieną meilės romaną. Nors jos kūrinius daugiausiai skaito merginos ir moterys, bet tai jai netrukdo sulaukti pasisekimo viso pasaulio skaitytojų tarpe. Iš viso Sandra Brown yra parašiusi apie 60 knygų, kurios išverstos į daigiau kaip 30 kalbų. Įdomu tai, kad ši autorė rašė ir kaip: Rachelė Ryan, Laura  Jordan, bei Erina St. Claire. Nepaisant didelio pasisekimo tik viena Sandros Brown knyga yra ekranizuota.

Nors yra manančių, kad romantinių trilerių skaitymas yra laiko gaišimas, tačiau kiti šią rašytoją ir jos knygas lygina su tokiais prekių ženklais kaip ,,Mersedes Benz”, arba ,,Sony”, kurie yra patikimumo ir kokybės garantas. Vienas iš naujesnių rašytojos darbų – knyga ,,Mirtininkas”.

Tiek knygos pradžioje, tiek ir visoje knygoje bandoma skaitytojui sudaryti įspūdį, kad nusikalstamas pasaulis ,,įsiveržia” į kitų žmonių gyvenimus. Knygos pradžioje taip atsitinka Honoratai, teisėsaugos pareigūno našlei, kuri tik norėjo padėti savo sode be sąmonės gulinčiam vyrui. Autorė visos knygos metu stengėsi, kad skaitytojas suvoktų, jog kai turi mažą dukrą nuo nusikaltėlio apsiginti sunkiau, nes jis gali manipuliuoti jausmais dukrai.

Knygoje pažvelgiama į visų herojų gyvenimus: Honoratos su Li Koburnu, FTB agento Tomo su žmona Dženise ir Policijos pareigūnų, kurie stengiasi ir kurie kenkia vykdomai operacijai. Sandros Brown knygos pasižymi herojų gausa ir tai, kad kiekvienas iš jų gali būti įtariamasis. Daugeliui patinka jos knygos. Jas lengva skaityti, bet kartu netrūgsta ir įtampos.

Knyge įdomu stebėti besikeičiančias veikėjų asmenybes, kuomet paaiškėja, kad įtariamas žudikas yra slaptasis agentas, kuris susižavi tiek policininko našle tiek jos dukra Emile. Dar vienas iš įdomesnių pasikeitimų šaltakraujo žudiko Diego gailestis išprievartautai merginai. Skaitant knygą gali susidaryti įspūdis, kad autorė skaitytojams siunčia mintį: meilė gali išgelbėti ,,paklydusį” žmogų.

Kaip ir kitose savo knygose taip ir knygoje ,,Mirtininkas” autorė kruopščiai aprašo erotines scenas. Tokios scenos metu ir buvo rastas pagrindinis įrodymas. Tačiau nustebino, kad rašytoja neskiria išskirtinio dėmesio pasitikėjimui, nes kai įtariamas septynių žmonių žudikas nužudo Honoratos šeimos draugą ir aiškina, kad jis buvo blogietis moteris patikėjusi savo nuojauta, patiki įtariamu žudiku Li Koburnu ir pabėga su juo bei dukra.

Paskaičius Sandros Brown knygas susidaro įspūdis, kad autorė linkusi veikėjų tėvus ar uošvius savo knygose ,,piešti’ kaip konfliktiškas asmenybes. Tai pastebima  ir  kitoje jos knygoje “Aklavietė”.

Neįgalūs žmonės ir valia jiems padėti taip pat viena iš temų, kurios atsispindi Sandros Brown knygose. Rašytojos knygoje ,,Pavydas” jauna mergina siekia įpūsti viltį neįgaliam rašytojui, o knygoje ,,Mirtininkas” mama Dženisė savo neįgaliam vaikui paskiria visą gyvenimą. Dar vienoje knygoje ,,Be žodžių” autorė padeda skaitytojui įsijausti į negirdinčios moters gyvenimą.

Knygos pavadinimas ,,Mirtininkas” gali kelti daug klaustukų, ar tai Li Koburnas su Honorata ar knygos pabaigoje išaiškėjusio Buchalterio – Dženisės neįgalus vaikas, kuris yra priverstas per dienas spoksoti į vieną tašką. Galima galvoti, kad Dženisė pati jautėsi mirtininke, kuri pasmerkta visą savo gyvenimą aukoti neįgaliam vaikui. Dažnas skaitytojas perskaitęs knygą tikriausiai susimąstė ir savęs paklausė, ar toks gyvenimo išbandymas gali žmogų pasmerkti daryti neįsivaizduojamo žiaurumo nusikaltimus?

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 

Taip pat skaitykite: