TOP 10 pavojingiausių gaujų pasaulyje

Pavojingiausios pasaulio gaujos vienijančios begales narių griauna nekaltų žmonių gyvenimus. Nuo gatvės grupuočių iki tarptautinių organizacijų – nusikaltėliai vykdo pačią įvairiausią veiklą ir neįtikėtinai plačiais mąstais. Tai atskiros bendruomenės su savo taisyklėmis, ženklais, istorija bei tradicijomis.

10. Cosa Nostra

Cosa Nostra išvertus iš italų kalbos reiškia „mūsų reikalas“. Siciliečių gauja, pradėjusi formuotis dar XVIII a., yra žinoma ne tik dėl nusikaltimų, bet ir dėl filmų trilogijos „Krikštatėvis“, sukurtos remiantis šios  grupuotės vykdoma veikla. Mafijos nariais gali tapti tik vyrai siciliečiai. Taip pat  egzistuoja 10 įsakymų, kurių privaloma laikytis. Dėl griežtos hierarchinės struktūros ir subordinacijos gaujoje, teisėsaugininkams sunku apkaltinti aukščiausius bosus, nes dažnai žemesnieji net nežino kas duoda nurodymus. Manoma, kad „Cosa Nostra“ turi apie 250 000 buveinių visame pasaulyje ir vienija daugiau nei 25 000 narių. Daugiausia užsiimama reketu, lupikavimu, plėšimais, narkotikų bei ginklų kontarbanda. Gauja bendradarbiauja su kitomis nusikalstamomis grupuotėmis visame pasaulyje tam, kad būtų paprasčiau gabenti narkotikus

9. Crips

Tai yra afroamerikiečių gauja, atsiradusi 1969, kai nusikaltėliai Stanley Tookie Williams ir Raymond Lee Washington nusprendė sujungti vakarų ir rytų Los Andželo konfliktuojančius nusikaltėlius, kurie tuomet daugiausia buvo 17-mečiai. „Crips“ veiklą pradėjo kaip vietinės reikšmės gauja, tačiau ilgainiui tapo viena pavojingiausių organizacijų pasaulyje. Jos narių išskirtiniai bruožai – mėlynos spalvos drabužiai ir skarelės, vadinamos ,,bandana“, taip pat šokis „Crips dance“ bei ženklų kalba. Manoma, kad ši grupuotė vienija  30 000 – 35 000 jaunų vyrų, kurių dauguma yra afroamerikiečiai, tačiau yra ir baltaodžių narių. Nusikalstama veikla, kurią jie vykdo yra vagystė, plėšimai, prievartavimai, narkotikų kontrabanda.

8. Wah Ching

Pastaroji kinų gauja, atsiradusi ankstyvais 1960-aisiais, taip pat žinoma kaip „Dub C“. Grupuotė labiausiai sietina su azijiečių nusikaltimais San Fransiske ir Los Andžele. Nariai – jauni vyrai, užsiimantys pinigų plovimu ir kitais finansiniais nusikaltimais. Tam, kad būtų sunkiau susekami, gaujos nariai dėvi niekuo neišsiskiriančius drabužius, kartais – oficialias aprangas. „Wah Ching“ profesionaliai padirbinėja pinigus.

7.Yakuza

Japonų gauja, vienijanti daugiau nei 102 000 nusikaltėlių visame pasaulyje.  Yakuza garsėja savo griežtomis vidaus taisyklėmis – norint priklausyti gaujai reikia nutraukti visus santykius su šeimos nariais (tokiu būdu siekiama beatodairiškos ištikimybės), jeigu narys nusikalsta jis privalo nusipjauti mažojo piršto sąnarį. Pastarasis ritualas turi simbolinę reikšmę – netekus piršto tampa sunku valdyti kalaviją. Ypatingas grupuotės skiriamasis bruožas – tatuiruotės, dengiančios didelę kūno dalį. Jos daromos senovišku būdu, kuris yra labai skausmingas, tačiau įrodo nario ištvermę bei stiprybę.

6. Bloods

Afroamerikiečių gauja, pradėjusi nusikalstamą veiklą Los Andžele 1972. „Bloods“ yra didžiausi gaujos „Crips“ konkurentai, todėl kaip priešpriešą dėvi raudonos spalvos drabužiais ir „bandanomis“. Beje, abi šios gaujos labiausiai ir yra žinomos dėl tarpusavio kovų. Jos formuotis pradėjo beveik tuo pat metu ir nors „Crips“ savo narių skaičiumi „Bloods“ lenkia maždaug tris kartus, tačiau pastarosios gaujos žiaurumas ir nusikaltimai prieš konkurentus yra žymiai sunkesni. Įdomu tai, kad ši grupuotė yra suskirstyta dar į kelias dalis pagal kūno spalvą ir politines idėjas, o tai kartais tampa konfliktų priežastimi viduje.  Jų skiriamieji bruožai – ženklų kalba, masyvūs juvelyriniai dirbiniai, slengas, dažnai jie dėvi raudonais JAV krepšinio komandų drabužiais („Chicago Bulls“, „Philadelphia Philles“, San Fransisco 49ers“).

5. 18th Street Gang

Ši grupuotė, taip pat žinoma kaip M18, pradėjo veiklą 1960 – aisiais Los Andžele. M18 garsėja savo žiaurumu, nors daugiausia užsiima kontrabanda, plėšimais, ir pinigų plovimu, tačiau vykdo ir dar rimtesnius nusikaltimus, tokius kaip prekyba žmonėmis, grobimai, žudymas.  Grupuotė turi žiaurias savo vidaus taisykles, viena jų – „18 seconds beating“, kurios esmė yra talžyti prasikaltusį gaujos narį 18 sekundžių, tokiu būdu yra įrodoma ištikimybė bosui.  Kai kurie nariai yra išsitatuiravę skaičių „18“ ant veido. Manoma, kad M18 vienija apie 65 000 žmonių, išsibarsčiusių po 120 pasaulio miestų. Grupuotės pavadinimas visuomenėje tapo žinomas po futbolininko Wilsosn Palacios 16-mečio brolio pagrobimo ir nužudymo 2009 metais.

4. Los Zetas

Meksikiečių gauja šiuo metu yra viena galingiausių narkotikų kartelių pasaulyje. Jos atsiradimas siejamas su Meksikos Armija, kuri, užuot kovojusi su prekyba narkotikais, 1999 metais perėjo į kitą barikadų pusę ir prsijungė prie tuo metu labai galingo „Gulf“ kartelio. 2010 metais atsiskyrę nuo šios gaujos nariai, įkūrė savo grupuotę „Los Zetas“.Dabar Tai geriausiai technologijomis apsirūpisnusi, išmaniausia ir pavojingiausia Meksikos nusiklastama grupuotė. „Los Zetas“ pajamas gauna ne tik iš kontrabandos, bet ir iš veiklos nukreiptos prieš kitas gaujas, naudojant tokias taktikas  kaip kankinimai, galvų nukirtimai ir nekaltų žmonių žudymas. Grupuotė yra surengusi neįtikėtinai žiaurių išpuolių prieš civilius bei priešiskas gaujas. Didžiausio mąsto žudynės įvyko 2011 metais San Franasiske, kai žuvo 193 žmonės.

3. Aryan Brotherhood

Grupuotė taip pat žinoma kaip „Brand‘‘,  „the AB“ ir „One-two“.  Gauja pradėjo veikti 1964 metais JAV kalėjimuose. Nors „Aryan Brotherhood“ populiacija Amerikos įkalinimo įstaigose yra 0,1 %, tačiau jie ten įvykdo daugiau nei 20 % žmogžudysčių, taip pat valdo kalinių prostitucijos tinklą. Norint tapti nariu, reikia nužudyti asmenį, kurį nurodo bosas.  Manoma, kad ankstyvaisiai 1970 metais jie palaikė ryšius su garsiais nusikaltėliais Mansonais. Keletas tuo metu laisvėje buvusių „Aryan Brotherhood“ nusikaltėlų vykdė serijines žmogžudystes su minėtaja šeima. Gaują vienija apie 20 000 narių kalėjimuose ir už jų ribų. „Los Zetas“ nariai yra išsitatuiravę kūnus nacių simboliais, svastikomis, ,,666“ ir t.t.

2.Latin Kings

Geriausiai organizuota Pietų Amerikiečių gauja pasaulyje. Pradėjo savo veiklą 1940-aisiais Čikagoje. Iš pradžių gaujos filosofija rėmėsi siekiu kovoti su rasizmu, nukrieptu prieš Amerikos ispanakalbius, buvo norėta sukurti „Kings“ ir Queens“ organizacijas. Šiuo metu daugiausia narių yra meksikiečių kilmės, nors pradžioje didžiąją dalį sudarė puerto rikiečiai. „Latin Kings“ nusikaltėliai veikia veikia 39 JAV valstijose, 206 miestuose, jie išplitę ir po Europą. Nors anksčiau grupuotė nebuvo laikoma žiauria, tačiau pastatuoju metu jie vykdo daug labai sunkių nusikaltimų, tokių kaip masinės žudynės, milijoninės vertės kontrabanda. Nariai dalijasi iš įvarių nusikaltimų (klastočių gamyba, reketas, užsakomos žmogžudystės) gautais pinigais. Manoma, kad „Latin Kings“ grupuotei priklauso 20 000 – 35 000 narių.

1. Mara Salvatrucha (MS-13)

Pavojingiausia pasaulio gauja. Savo veiklą pradėjo 1980 – aisiais Los Andžele ir išplito į kitus JAV miestus, Kanadą bei Meksiką. Besiformuojant gaujai pagrindinė jų idėja buvo ginti į JAV atvykusius Salvadoro imigrantus nuo kitų nusikalstamų grupuočių. Šiuo metu MS-13 vienija apie 70 000 narių – daugiausia Salvadore, Hondūre, Kolumbijoje, taip pat ir Šiaurės Amerikoje. Gauja konfliktuoja su daugeliu kitų nusikalstamų grupučių – „M18“, „Bloods“, „Crips“, „Latin Kings“ ir t.t. Išskirtiniai narių bruožai yra tatuiruotės, dažnai paišomos ant veidų. „Mara Salvatrucha“ garsėja žiaurumu ir moralės kodeksu, kurio pagrindinė idėja – kerštas be pasigailėjimo ir pelnyta bausmė nusikaltusiems (dažniausiai kitų gaujų nariams, tačiau taip pat yra žudomi nekalti žmonės, tarp jų net moterys ir vaikais). Mara Salvatrucha daugiausiai užsiima narkotikų kontrabanda, kontroliuoja vaikų prostitucijos tinklą, pardavinėja ginklus juodojoje rinkoje, vagia, vykdo užsakomas žmogžudystes ir užpuolimus.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: