Organizatorių archyvo nuotr.

Kokybiškas šunų maistas – kaip pasirinkti ir ko vengti?

Šuns gyvenimo kokybė itin priklauso nuo to, kokį maistą jis gauna. Atsakingi keturkojų šeimininkai žino, kad norint palaikyti gerą augintinio savijautą net ir kokybiško sauso maisto kartais neužtenka. Todėl konservai ir skanėstai šunims tampa puikiu pasirinkimu, norint papildyti šuns mitybą ir užtikrinti, kad augintinis išliktų sveikas, energingas ir smalsus nuotykių ieškotojas. Prieš nusprendžiant, koks sausas šunų maistas, skanėstai ir konservai yra geriausi augintiniui, rekomenduojame atkreipti dėmesį į pašaro sudėtį, funkcionalumą, ėdalo skirtumus ir privalumus.

Kaip nepasimesti gausioje produktų pasiūloje?

Šiuo metu prekyboje šunų maisto pasirinkimas yra itin gausus, todėl normalu, kad kartais šeimininkai pasimeta tarp daugybės pasirinkimų. Visavertis šunų maistas turi būti geros, natūralios sudėties ir turintis kitų elementų, kurie yra reikalingi augintinio sveikatai, todėl renkantis šuns ėdalą reikia išlikti itin atidiems ir skaityti etiketes. Kokybiškas sausas šunų maistas savo sudėtyje turi turėti daug gyvūninės kilmės baltymų – mėsos ir žuvies bei kitų, natūralių ingredientų – vitaminų ir mineralų, užtikrinančių visavertę šuns mitybą. Parinktas netinkamos sudėties maistas augintiniui gali sukelti įvairiausių sveikatos negalavimų, tokių kaip virškinimo sutrikimai, nutukimas, kailio slinkimas, alergijos, pasireiškiančios „tekančiomis“ akimis ir kt.

Maistas šunims pagal augintinio amžių ir būdą

Sausas maistas šunims gaminamas atsižvelgiant į augintinių veislę, dydį, kailio spalvą, aktyvumą, amžių ir kitus poreikius. Tinkamai parinktas sausas maistas šuniui gali suteikti visas reikalingas maistines medžiagas ir užtikrinti, kad šis išliktų sveikas, aktyvus ir laimingas. Maisto augintiniams gamintojai visą reikalingą informaciją nurodo ant maisto pakuotės, tad nepamirškite skaityti etikečių ir ieškoti savo augintiniui geriausiai pritaikyto varianto arba šiuo klausimu pasikonsultuoti su KIKA ekspertais.

Organizatorių archyvo nuotr.

Hipoalerginis ir begrūdis šunų maistas specialių poreikių šunims

Šunims, turintiems sveikatos problemų, pvz.: grūdų netoleravimas, jautri virškinimo sistema, alergijos, nutukimas ir kt., rekomenduojama duoti specialiai paruoštą hipoalerginį ar begrūdį šunų maistą, kuris yra praturtintas reikiamais vitaminais ir maisto medžiagomis. Toks ėdalas gali ne tik suteikti augintiniui pilnavertę mitybą, bet ir padėti spręsti sveikatos problemas.

Sausas maistas ar konservai šunims: kas geriau?

Šunų šeimininkams neretai kyla klausimas, kurią maisto rūšį – sausą maistą ar konservus – duoti savo keturkojui? Iš esmės, tiek sausas maistas, tiek konservai šunims yra vertingi ir pripildyti reikiamais vitaminais bei mineralais. Dažnai šeimininkai keturkojį draugą pasirenka maitinti sausu maistu, o norėdami paįvairinti augintinio mitybą renkasi šunų konservus.

Konservai puikiai tiks šunims, kurie laka mažai vandens (drėgmė, esanti konservuose, kompensuos vandens trūkumą), senjorams, kadangi jų dantims gali netikti kietos sauso maisto granulės bei išrankiems augintiniams.

Tačiau reikėtų nepamiršti, kad taisyklingas augintinių mitybos ratas susideda iš 80 % sauso pašaro, 10–12 % konservų, 3–5 % skanėstų ir 1–3 % papildų. Svarbu nepamiršti, kad visi produktai turėtų būti kuo natūralesnės sudėties, papildyti aukščiausios kokybės gyvūninės kilmės baltymų šaltiniais (mėsos ar žuvies), be sintetinių priedų ar grūdinės kilmės ingredientų.

Sausas maistas šunims pagal augintinio poreikius

Koks sausas šunų maistas geriausias jūsų augintiniui, galite nuspręsti tik įvertinę keturkojo poreikius. Atsižvelgę į tai, kokio energingumo, amžiaus ir svorio yra augintinis, galite parinkti geriausią sausą maistą, kuris suteiks šuniui visas reikalingas maistines medžiagas. Tiesa, kartais pirmasis pasirinktas maistas augintiniui gali netikti, todėl kuo daugiau dėmesio skirkite sauso maisto paieškoms ir užtikrinkite, kad jis gautų subalansuotą, sau tinkamą pašarą.

Konservai kasdieniam mitybos raciono papildymui

Šunų konservai yra ne tik puikus delikatesas augintiniui, bet ir maistas, kuris suteikia daug naudingųjų medžiagų ir paįvairina augintinio mitybos racioną. Konservai šunims gali būti varijuojami maitinant augintinį ir sausu maistu. Svarbu atsižvelgti į keturkojo maisto dienos normą ir proporcingai maistą padalinti. Konservais mėgautis gali įvairiausio amžiaus ir būdo šunys, todėl visai nesvarbu, ar tai senjoras ar nuo jaunų dienų sportuojantis šuniukas.

Organizatorių archyvo nuotr.

Ką reikėtų žinoti apie šunų maisto klases?

Sausas maistas šunims yra skirstomas į klases, kurios nustatomos atsižvelgiant į maisto sudėtį. Klasės skirstomos į: begrūdę, ekonominę, premium ir super premium. Populiariausia maisto klasė tarp šunų savininkų – super premium šunų maistas, turintis mažai arba išvis neturintis grūdų ir pripildytais papildomais vitaminais ir elementais, kurių žemesnės klasės šunų maisto ėdalai neturi.

Skanėstai šunims: kokie ir kaip dažnai duoti?

Šunų skanėstai būna įvairiausių formų ir skonių. Skanėstai šunims gali būti iš veiksmingiausių augintinio gero elgesio mokomųjų priemonių. Natūralūs skanėstai – elnio ragai, džiovintos kiaulės ausys ir kt. – yra ne tik skirti žaidimams ir užimti ilgesniam laikui, bet ir gali padėti valyti augintinio dantis. Renkantis skanėstus, atkreipkite dėmesį į sudėtį ir ingredientus. Kuo didesnę sudėtį sudaro natūralūs ingredientai, tuo kokybiškesni jie ir yra. Norint žinoti, kiek ir kaip dažnai galima augintinį šerti skanėstais, remkitės informacija, kuri yra pateikiama ant produkto pakuotės.

Kokie požymiai išduoda, kad augintinio mityba nėra tinkama?

Šeriant tinkamu ir kokybišku maistu šuo išlieka judrus, žaismingas, turi žvilgantį kailį ir gerą virškinimą. Jeigu bent vienas iš šių dalykų augintinio gyvenime sutrinka, reiškia, kad šuns mityba yra netinkama ir ją rekomenduojama keisti. Iškilus rimtesnėms sveikatos problemoms ar nežinant, kaip tinkamai augintiniui parinkti sausą maistą, kreipkitės į veterinarą.

Užsakymo Nr. KMC220187

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: