Portugalijos paplūdimiai – ieškantiems neprilygstamų patirčių

Paskelbė: KaunoZinios.lt redakcija Data: 2018-02-28 09:38

Spausdinti | Komentarai

Portugalijoje bent sykį gyvenime apsilankyti verta kiekvienam poilsio išsiilgusiam keliautojui. Pigūs skrydžiai į Lisaboną – galimybė mėgautis meistriškai ruoštomis jūros gėrybėmis, legendiniu vynu, it iš paveikslo nukelta architektūra ir pasaulinio lygio menu. Portugalija taip pat vertinama dėl gamtos grožio. Šalį vanduo supa iš trijų pusių, tad ji – tiesiog tobulas pasirinkimas idiliškoms, saulės vonių kupinoms atostogoms.

Portugalija – viena seniausių Europos valstybių, per gyvavimo istoriją patyrusi savų pakilimų ir nuosmukių. Nuostabus subtropinis klimatas, puiki geografinė padėtis leido šaliai klestėti ir plėstis, kurti kolonijas. Tačiau pergalės paliko tam tikrą kartėlį – žvejybos amatas, žemynų užkariavimo kelionės pareikalavo nemažų aukų. Be to, portugalai ne tik didino savo teritoriją, bet ir patys pajuto kitų kultūrų įtaką.

Tokioje aplinkoje susiformavo išties unikali šalies gyventojų savimonė. Jų menas – emocingas, miestai – ryškūs, charakteris – temperamentingas, o kultūra grįsta katalikiškomis vertybėmis. Svečius portugalai pasitinka noriai, visuomet pasiūlo pagalbą, nurodo, kur geriausia pažinti šalį. Todėl tingų kepinimąsi saulėje ar patrakėliškas vandens pramogas rekomenduojama derinti su neskubiais kultūriniais atradimais. Tokiu būdu apie Portugaliją susidarysite savitą įspūdį – tokį, kurį tikrai norėsis papildyti kitų kelionių metu.

5 gražiausi Portugalijos paplūdimiai

Portugalijos paplūdimiuose savo atostogų svajones įgyvendinti gali ir aktyvaus, ir pasyvaus laisvalaikio mėgėjai. Žemiau – keli paplūdimiai, kuriuos keliautojai vertina kaip pačius geriausius.

1. Praia do Baleal, netoli Lisabonos

Jei jus sudomino pigūs skrydžiai į Lisaboną, galite suderinti pažintį su šalimi ir vandens pramogas ypač lengvai. Už valandos kelio į šiaurę nuo Portugalijos sostinės rasite turistų nenualintą pakrantę, pasipuošusią bangų nugludintomis uolomis ir lagūnomis. Tai – puikus pasirinkimas visai šeimai. Vaikams itin patiks vandenyno dovanos – mažyčiai krabai, kriauklelės. Už dar kelių kilometrų glūdi urvai, stūgso uolos. Vieta tinka banglenčių sportui, plaukiojimui. Apsistoti galite ir netoliese, Penišės vilose ar apartamentuose.

2. Praia da Santa, netoli Algarvės

Salemoje ypač patiks įlankų gerbėjams. Eidami švelniu smėliu nuklota pakrante galite grožėtis seno forto griuvėsiais, dinozaurų pėdsakais, apleistais rūmais su sava koplytėle. Poilsiui galite rinktis kempingą.

3. Praia da Amália, netoli Alentežo

Uolinga pakrantė nusėta senutėliais vienuolynais, maurų statinių griuvėsiais, įlankomis. Paėję tolėliau aptiksite švelnaus smėlio ruožų. Žvelgdami į sausumos gilumą, išvysite kalnus. Netoliese galėsite numalšinti alkį puikiai paruošta šviežia žuvimi, sūriais ar kitais patiekalais. Patogi nakvynės vieta čia – taip pat jokia problema.

4. Nazaré, netoli Estremadūros

Nazarėje lengvai pasirūpinsite visais turistiniais poreikiais – čia gausu restoranų, viešbučių. Miestuko paplūdimys – švarus, dengtas švelniu smėliu, kone idiliškas. Tačiau plaukioti čia vertėtų išties atsargiai. Didelės bangos puikiai tinka banglenčių sporto mėgėjams.

5. Caneiros and Ponta da Ferraria, Azorų salos, San Migelis

Pigūs skrydžiai į Lisaboną gali būti puikiu sprendimu norintiems pasimėgauti turistų išliaupsintomis Azorų salomis. Sustingusios lavos dariniai pakrantėje sudaro patogų nuolydį į jūrą. Jei nesate tarp pirštų besitrinančio smėlio mėgėjai, toks gamtos triukas – kaip tik jums. Keliaudami atvėsus orams, nuriedėkite dar 10 kilometrų iki geoterminių vandenų baseinų. Nors sala nedidelė, čia rasite ir maitinimą, ir nakvynę siūlančių įstaigų.

Vandenyno ir jūros glostoma Portugalija poilsio pakrantėse mėgėjams yra ideali. Rinktis galite iš šimtų paplūdimių. Tačiau jei norite ypatingų įspūdžių ir mažesnės konkurencijos, išmėginkite bent vieną iš patyrusių keliautojų įvertintų paplūdimių. Pigūs lėktuvų bilietai ir šis sąrašas – puikios priemonės lengviems atradimams.

Nr. KMC180008

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
traffix.lt