Šokio teatro "Aura" archyvo nuotr.

Kovo 20 dieną „Teatro Cantiere Florida” Florencijoje Kauno šokio teatras „Aura” italų publikai pristatė premjerinį spektaklį “Godos”. Dviejų dalių šokio spektaklio, sukurto bendradarbiaujant su Norvegijos šokio teatru „Panta Rei”, premjera įvyko vasario 17 dieną Moso mieste, Norvegijoje.

Subtiliai užsimindami apie lietuvių mitus ir legendas, šokėjai juda raštais ir formomis, ritmu primenančiu audimo staklių taukšėjimą. Prie šių staklių prisėda godojantis šiandienos žmogus, kurio išausta juosta tokia kaip gyvenimas: marga mintimis, kokie mes esame dabar ir kokiais tapsime rytoj.

Spektaklis “Godos” yra viena iš dviejų veiklų metus trukusio projekto „GODOS: šokio teatrų ko-produkcija ir jos sklaida Lietuvos bei Norvegijos regionuose.

Tai jau trečiasis Kauno šokio teatro „Aura“ vizitas į Italiją. Pirmą sykį trupė čia buvo pakviesta į festivalį „Oriente Occidente“. „Teatro Soaciale” scenoje parodytas spektaklis “Medėjos” italų publikos buvo sutiktas nesibaigiančiais aplodismentais.

Netrukus „Aura“ buvo pakviesta „EgriBiancoDanza“ šokio kompanijos, kuriai vadovauja viena ryškiausių Italijos choreografių Susanna Egri, kaip sezono „IPUNTIDANZA 2014/2015“ svečias. Tuomet „Aura“ pristatė spektaklį „Padaryk iš manęs jungiklį“, kuris Lietuvoje pelnė daugybę aukščiausių teatro apdovanojimų.

Tęsiant sėkmingą Lietuvos ir Italijos teatrų bendradarbiavimą, “Aura” pasirodė Florencijos “Teatro Cantiere Florida” kaip kviestiniai sezono svečiai.

„Visuomet labai džiugu, kuomet gali atstovauti Lietuvos šiuolaikinį šokį užsienio šalyse. Didžiulė garbė ir atsakomybė atstovauti ne tik Kauno miestą, bet ir Lietuvą tarptautinėje erdvėje, ypač, kuomet lydi pasisekimas“, – sakė Kauno šokio teatro vadovė ir choreografė Birutė Letukaitė.

3 (5)

Šokio teatro “Aura” archyvo nuotr.

„Auros“ spektaklis „Godo“ Florencijoje sukėlė tikrą siautulį žiūrovų salėje. Publika šokėjus į sceną nusilenkti kvietė net tris kartus. Festivalio organizatoriams tai buvo netikėta, mat išlepusius Florencijos žiūrovus jau sunku kuo nors nustebinti.

Tą patį vakarą, spektaklis  „Godos“ triufavo ir Lietuvoje – festivalyje „Vaidiname žemdirbiams“ jis buvo apdovanotas kaip geriausias festivalio spektaklis.

Aura teatras 2

Šokio teatro “Aura” archyvo nuotr.

„Nepaprastai džiugu, kad dar nespėjus Kaune (balandžio 29 d., Kauno Nacionaliniame dramos teatre) įvykti baigiamajam projekto „Godos“ renginiui – sulaukėme tokio įvertinimo. Apdovanojimas Rokiškyje, nepaisant tikėjimo šiuo spektakliu, mums buvo nes(si)tikėtas. Šiuolaikinio šokio spektaklio apdovanojimas dramos teatrų festivalyje, sakyčiau, revoliucinis komisijos žingsnis ir be jokios abejonės labai džiuginantis. Gyvename XXI a., tad ribos tarp žanrų nyksta, vis daugiau menų sintezės. Tad toks drąsus ir gaivus mąstymas, labai sveikintinas. Maža to, jau turime kvietimą šokti Turine ir anapus Atlanto. Tad įkvėpti nuostabios pradžios rengiamės toliau godoti „Godas“ ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, – sakė Kauno šokio teatro „Aura“ atstovės spaudai Edita Kiznienė.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: