© Jono Danielevičiaus nuotr. / http://www.fotoisdj.lt/

Kauno miestas kartu su Kauno rajonu pateikė paraišką LR Kultūros ministerijai Europos kultūros sostinės 2022 (EKS) vardui laimėti. Ilgiau nei metus rengtą paraišką sudaro motyvacijos dalyvauti konkurse išskleidimas, idėjos pristatymas, Europos temų ir aspektų išskyrimas, kultūrinio ir meninio turinio atskleidimas, pajėgumo įgyvendinti projektą informacija, tame tarpe ir numatomi finansavimo šaltiniai, skaidrumo ir sklandumo užtikrinimo strategijos, visuomenės įtraukimo ir informavimo strategija, vadybos ir valdymo niuansai.

2022-ais Europos kultūros sostine taps vienas Lietuvos ir vienas Liuksemburgo miestas. Konkursas vyksta nacionaliniu lygmeniu, tačiau Kauno ir kitų šio titulo siekiančių Lietuvos miestų paraiškas vertins Europos Komisijos sudaryta tarptautinė 10-ies ekspertų komanda.

Birželio 20–21 d. paraiškos bus gyvai pristatomos tarptautinei žiuri komisijai Vilniuje, o birželio 22 d. žiuri nariai paskelbs trumpąjį miestų, kviečiamų dalyvauti antrajame konkurso etape, sąrašą.

Galutinį sprendimą, kam suteikti Europos kultūros sostinės vardą komisija priims įvertinusi antrojo etapo dalyvių patikslintas ir patobulintas paraiškas bei apsilankiusi miestuose kandidatuose. Tikėtina, kad atranką laimėjęs miestas bus paskelbtas 2017 m. pirmajame ketvirtyje.

„Projektu siekiame didelių ir ambicingų tikslų, kurie susiję su bendruomeniškumo kūrimu ir stiprinimu mieste bei su europietiškos tapatybės apmąstymu. Sieksime sukurti vientisą Kauno pasakojimą – šiuolaikinę legendą ir per įvairius renginius ją išgyventi kartu, atgaivinti nepatogią atmintį, sukurti šiuolaikines istorijos, dabarties ir ateities reflektavimo formas. Taip pat sieksime fortų mąstyseną (gynybinę poziciją), būdingą kauniečiams, pakeisti atvirumo kitam ir pilietiškumo sąmone, miestiečių gyvenimo, darbo ir poilsio erdves paversti kūrybiškumo laboratorijomis, skatinančiomis nuolat mokytis ir pažinti nepažintus dalykus ir šalia esančius žmones. Be to, norime atrasti Europą savyje ir save Europoje per įvairias kultūros iniciatyvas, menininkų pasikeitimus ir bendradarbiavimus, skaitymą, įvairių kultūrų pažinimo programas ir šiuolaikines komunikacijos priemones, kauniečius sujungsiančias gyvu teletiltu su įvairiais Europos miestais tiesiog gatvėje“, – pasakojo projekto „Kaunas 2022“ vadovė Virginija Vitkienė.

Programos temą ir koncepciją generavo bei pirmojo konkurso etapo paraišką rengė daugiau nei 10 Kauno miesto kultūros ir meno profesionalų ir akademinio pasaulio atstovų. Pagal jų suformuluotas kryptis pasiūlymus meninei ir kultūros programai teikė daugiau nei 60 Kauno kultūros operatorių  ar organizacijų. Iš viso nuo 2015 metų pradžios paraiškos rengimo komanda suorganizavo 250 grupinių ir asmeninių susitikimų su daugiau nei 500 kultūros lauko žmonių Kaune, Vilniuje, Liverpulyje, Londone, Monse, Amsterdame, Vroclave, Rygoje, Tartu, Esene, Briuselyje, Romoje, Kluže-Napokoje, Grenoblyje, Milane ir kitur.

Paraiškoje išskleistoje programoje, kurią šiuo metu sudaro virš 100 projektų, pasirengimo ir EKS metais (2017 – 2022) bendradarbiaus apie 170 Europos organizacijų. Jau yra pakviesti keturi meno vadovai, turintys tarptautinių projektų valdymo ar tarptautinę akademinę patirtį, o į programų kuratorių ir koordinatorių tinklą įtraukti daugiau nei 100 kūrybininkų iš Lietuvos ir įvairių Europos bei pasaulio šalių. Plečiamas projekto ambasadorių, kurie prisideda prie programos įgyvendinimo, partnerysčių stiprinimo ir plėtimo bei projekto sklaidos, tinklas.

Daugiau informacijoswww.kaunas2022.eu

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: