Keistuolių teatro „Bambeklis Bajoras“ – šmaikščiai apie savojo kelio paieškas

Paskelbė: KaunoZinios.lt redakcija Data: 2018-02-10 09:51

Spausdinti | Komentarai

©  Lauros Vansevičienės nuotr.

Kiekvienas esame susimąstę apie tikrąjį savo pašaukimą – nuo svajonių vaikystėje iki pasirinkimų žengus į suaugusiųjų pasaulį nė vieno neaplenkia klausimas, kaip gi atrasti sau pačią tinkamiausią ir įdomiausią profesiją.

Šitoks galvosūkis ramybės neduoda ne tik paprastiems žmonėms, bet ir kilmingiesiems. Vienas tokių – aukštos kilmės, skvarbaus proto, riestų ūsų ir dar aukščiau užriestos nosies bajoras, vardu Boleslovas, – suprato savo bajoriškai prigimčiai tinkamos profesijos neatrasiąs gimtajame Lietuvos kaime ir nusprendė iškeliauti į platųjį pasaulį.

Apie netikėtus atradimus keliaujant per kaimelius, miestelius bei didmiesčius nuotaikingai ir šmaikščiai pasakoja naujausias Keistuolių teatro spektaklis žmonėms nuo 6 metų – režisieriaus Aido Giniočio „Bambeklis Bajoras“.

_®Laura_Vanseviciene-5581

©  Lauros Vansevičienės nuotr.

Šiuolaikiškai interpretuotais liaudies pasakų motyvais ir vietoje ramiai nusėdėti neleidžiančiomis dainomis besiremianti „Bambeklio Bajoro“ odisėja per platųjį pasaulį sukels juoką ne tik vaikams, bet ir tėveliams.

_®Laura_Vanseviciene-5425

©  Lauros Vansevičienės nuotr.

Talentinga Keistuolių teatro aktorių komanda su manieringuoju Bajoru (akt. Jonas Šarkus) priešakyje nevengdami švelnios ironijos pažvelgia tiek į kilmingo lietuvaičio Boleslovo įnorius, tiek į sudėtingą ir įvairiaspalvį skirtingų darbų bei užsiėmimų pasaulį. Laikais, kuomet svetur ieškoti laimės iškeliauja ne vienas, „Bambeklis Bajoras“ žiūrovams primena – kartais patys svarbiausi ir širdžiai artimiausi dalykai slypi ne tolimuose kraštuose, o savame kieme.

_®Laura_Vanseviciene-5390

©  Lauros Vansevičienės nuotr.

Režisierius, scenarijaus ir idėjos autorius Aidas Giniotis „Bambeklį Bajorą“ vadina savotišku tradicijos tęsiniu – užaugti jau spėjusiai Keistuolių teatro publikai puikiai pažįstami anksčiau jo statyti spektakliai „Jonas Kareivis“ bei „Mykolas Žvejas“, taip pat nestokoję tautosakos elementų bei muzikos.

_®Laura_Vanseviciene-5695

©  Lauros Vansevičienės nuotr.

Tai – spektakliai apie ypatingo likimo pagrindinius veikėjus simboliškomis pavardėmis, patiriančius gausybę nuotykių ir galiausiai atrandančius tikrąjį džiaugsmą. Ne išimtis – ir „Bambeklis Bajoras“: apkeliavęs pasaulį išdidusis Boleslovas supranta, jog širdžiai mieliausi darbai bei žmonės slypi čia pat, po per aukštai užriesta nosimi, o už didingą kilmę gerokai svarbesnė kilni ir mylinti širdis.

_®Laura_Vanseviciene-5404

©  Lauros Vansevičienės nuotr.

Drauge su keistuoliais šias pamokas nuotaikingai išmokti kviečiame vasario 23 dieną 11 valandą Girstučio kultūros centre!

Parengė Agnė Vidugirytė

KaunoZinios.lt_logo

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
traffix.lt