Organizatorių archyvo nuotr.

Dažnai medijoje kalba įvairių tipažų žmonės, kurie mums įkyri, nes šneka per dažnai arba visada ir apie viską turi savo nuomonę. Mes stengiamės sukurti tokią atmosferą, kuomet tiek pašnekovas, tiek skaitytojas nebėga eilutėmis, ieškodamas kontraversijos, o mėgaujasi įkvepiančia istorija su į save panašiu žmogumi“, – sako Eligijus Ramanauskas, žurnalo „Lamų slėnis“ kūrėjas ir dizaineris. Balandžio 12 dieną Kauno technologijos universiteto (KTU) „Santakos“ slėnyje įsikūrusi „DesignLibrary Kaunas“ kviečia į susitikimą su šio netradicinio ir kitokios žurnalo kūrėju.

Lamų slėnį“ E. Ramanauskas apibūdina kaip tobulą vietą, kurioje geriausia yra ką nors daryti: kurti, dirbti, leisti laiką su draugais ar šeima. „Lamų slėnio“ istorijomis galima mėgautis tiek skaitmeniniu formatu, tiek klasikiniu spausdintu, tačiau jie abu siūlo skirtingą turinį. „Kuriame du žurnalus vietoj vieno“, – sako E. Ramanauskas. Pasak jo, siūlyti skaitytojams tiek kokybiško turinio yra sudėtingas procesas, reikalaujantis daug jėgų ir kantrybės.

Šiuo metu „Lamų slėnis“ pradeda kitą etapą ir pristato „Lamų slėnio“ podkastą (angl. podcast). „Manome, kad „Lamų slėniui“ atėjo laikas tapti atskiru media kanalu“, – įsitikinęs žurnalo kūrėjas ir dizaineris. Jis ragina visus, norinčius prisidėti prie gero turinio kūrimo, dalintis savo istorijomis ar vizualiniais sprendimais ir taip kurti savąjį „Lamų slėnį“.

E. Ramanauskas dalijasi mintimis apie „Lamų slėnio“ kūrimą, vystymą ir nesibaigiančias kūrybines paieškas.

Kaip kilo idėja pradėti leisti tokį žurnalą?, – paklausėme pašnekovo.

Idėja kilo iš didelio noro kurti aukščiausios kokybės turinį, kartu apjungiant ir technologines galimybes. Taip atsirado skaitmeninis leidinys „Lamų slėnis“. Vėliau idėja išsiplėtė ir tapome žurnalo anglų kalba leidėjai. Gana greitai šalia susibūrė didelė bendruomenė, mėgstančių tokį turinį. Taip tapome tuo, kuo esame šiandien. Visada jautėme gero turinio lietuvių kalba stygių, todėl esame tie, kurie pradeda naują etapą Lietuvos žurnalų rinkoje. Turime išsikėlę tikslus ir jų siekiame.

Kokia yra žurnalo idėja/koncepcija? Kuo jis išskirtinis savo turiniu?

– „Lamų slėnis“ – tai leidinys apie tobulą vietą, kurioje geriausia yra ką nors daryti: kurti, dirbti, leisti laiką su draugais ar šeima. Visų pirma stengiamės klausti mūsų būsimo herojaus (-ės), kur jie gyvena ir kaip ten jaučiasi. Stengiamės, kad leidinyje atsirandančios istorijos įkvėptų skaitytoją, sukurtų malonų jausmą apie skirtingus žmonių charakterius, vietų unikalumą ir temų įvairovę. „Lamų slėnis“ – tai bandymas sukurti tobulą leidinį, kurį būtų malonu skaityti pačiam.

Eligijus Ramanauskas

Kokia yra jūsų žurnalo skaitytojų auditorija?

Kalbėdamas apie auditoriją labiau mėgstu vartoti bendruomenės sąvoką, nes tai labiau atskleidžia mūsų pačių požiūrį į skaitytoją. Nuo pat pradžių iki dabar tikiu, kad tą suburtą bendruomenę vienija didelė meilė estetikai, istorijai, vizualiniams sprendimams ir natūralumui. Dirbtinai nekuriame situacijų, priešingai – stengiamės kuo natūraliau parodyti žmogų jo kasdienybėje ar kūrybiniame procese. Manau, kad tai buvo vienas svarbiausių momentų auginant auditoriją. Smagu, kad skaitytojai tai pajuto ir įvertino.

Jūsų žurnalas iš daugelio kitų išsiskiria dideliu dėmesiu žurnalo vizualikai, tuo primindamas užsienietiškus, galbūt skandinaviškus leidinius. Ar visuomet įsivaizdavote, kaip turėtų atrodyti jūsų žurnalas?

Visada didelį dėmesį kreipiame žurnalo vizualams. Stilius yra artimas skandinaviškam, tačiau stengiamės sukurti individualų stilių, taip atsirado terminas „lamiškas“. Niekas nebenori skaityti senosios kartos lietuviškų žurnalų, visi nori kažko naujo, modernaus, artimo tam, ką galima nusipirkti keliaujant. Tiek skaitmeninis, tiek popierinis leidiniai turi savo atskirus stilius.

– „Lamų slėnis“ startavo kaip skaitmeninis žurnalas. Kaip nusprendėte, kad atėjo laikas popieriniam variantui?

Mes esame dideli šiuolaikinių technologijų gerbėjai. Pirmieji Lietuvoje išleidome modernų skaitmeninį leidinį, skirtą planšetėms, kuris dvejus metus iš eilės pelnė daugybę pripažinimų ir apdovanojimų pasaulyje. Tie interaktyvūs sprendimai stebino ne tik skaitytojus, bet ir didžiausius žurnalų vardus – „National Geographic“, „Vogue“, „Elle“, „GQ magazine“ ir t.t. Tačiau prieš porą metų pajutome, kad auga spaudos kokybė ir grįžta jos vertė, tad ilgai nelaukdami pasiūlėme ekskliuzyvinį – popierinį „Lamų slėnį“.

Vis dar leidžiate tiek skaitmeninį, tiek popierinį žurnalo variantą, tačiau tai yra du skirtingi žurnalai. Kodėl nusprendėte ir toliau vystyti e. žurnalą?

Skaitmeninio leidinio auditorija yra žymiai didesnė ir mus tai džiugina, nes ji auga. Tačiau norėdami pradžiuginti popierinių žurnalų gerbėjus, išleidome atskirą leidinį, pasižymintį savo kokybe ir išliekamąja verte. Taigi, kuriame du žurnalus vietoj vieno. Nekopijuojame to paties turinio. Tai sudėtingas procesas, reikalaujantis begalinių jėgų ir kantrybės.

Jūsų žurnalų pašnekovai labai įdomūs ir išskirtiniai žmonės. Kaip kyla idėjos pakviesti tokius pašnekovus, galbūt kryptingai ieškote tam tikras sritis atstovaujančių kūrėjų?

Pabandysiu į šį klausimą atsakyti kitaip nei įprastai. Dažnai medijoje kalba įvairių tipažų žmonės, kurie mums įkyri, nes šneka per dažnai arba visur ir apie viską turi savo nuomonę. Mes, savo ruožtu, stengiamės sukurti vadinamosios lėtosios žurnalistikos (angl. slow journalism) atmosferą, kuomet tiek pašnekovas, tiek skaitytojas nebėga eilutėmis, ieškodamas kontraversijos, o mėgaujasi įkvepiančia istorija su į save panašiu žmogumi.

Lamu slenio foto

Naujas jūsų projektas – „Lamų slėnio“ podkastas. Kaip kilo tokia mintis?

Mes manome, kad „Lamų slėniui“ atėjo laikas tapti atskiru media kanalu, kuriame kiekvienas ras aukščiausios kokybės turinį: tai gali būti skaitmeninis leidinys, kokybiškas popierinis žurnalas, podkastas ar video platforma. Tai svajonė, kurią stengiamės įgyvendinti. Galiu pasakyti, kad tai visiškai naujas, bet įdomus vaidmuo man pačiam. Aš mokausi ir tikiuosi, kad klausytojai taip pat gerai leidžia laiką. Netrukus pasiūlysime tuos pačius podcastus sekti „Youtube“ ir „Facebook“ kanaluose, taip po truputį leisime kiekvienam rinktis jam patinkančią formą. Aš pats asmeniškai turinį gaunu įvairiai: klausau podcastų, kai bėgioju ar dirbu, skaitau žurnalus ir knygas, kai einu arba minutėlei prisėdu kavos, visada randu keliolika minučių „Youtube“ ir naujienoms. Man patinka didelis tempas, džiaugiuosi mūsų komanda, kuri visada praneša kažką įdomaus ir naujo.

Prieš kurį laiką skelbėte, kad nuo šiol visi gali tapti rašytojais ir siųsti savo straipsnius Jums. Kas paskatino jus tokiai iniciatyvai?

Ši idėja kilo kartu su vienos geriausių reklamos agentūrų „FOLK“ vadovu Ignu Kozlovu. Jis kūrė naująjį „Lamų slėnio“ įvaizdį ir tuo metu kilo ši idėja leisti kiekvienam tapti savo „Lamų slėnio“ kūrėju. Daugelis fotografuoja, rašo istorijas, kuria įdomius dizainus ir mes jiems siūlome vizualią ir techniniais sprendimais paprastą vietą, kur galima kelti viską, kas gali sudominti kitus. Labai skatiname visus pamėginti.

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 

Taip pat skaitykite: