Organizatorių archyvo nuotr.

Praėjusią savaitę „Domino“ teatre Vilniuje pristatyta reto grožio komedija „Prie dangaus vartų“ – britų autorės Pam Valetine pjesė, didžiulio pasisekimo sulaukusi ne vienoje Europos ir Šiaurės Amerikos teatro scenoje. Į visą jausmų paletę nuo juoko iki ašarų suvirpinančio spektaklio premjerą susirinko būrys besišypsančių meno ir pramogų pasaulio atstovų.

Tarp premjeros svečių buvo galima išvysti dainininką Merūną Vitulskį su žmona Erika, Simoną Nainę, Algirdą Kaušpėdą, Gintarę Gurevičiūtę, Rūtą Ščiogolevaitę su vyru ir daugelį kitų meno ir pramogų pasaulio atstovų.

Britų autorės Pam Valentine pjesę Vilniuje pastatė lenkų režisierius Marcinas Slavinkis – tai jau penktoji jo komedija, pristatyta Lietuvoje, ir trečiasis pjesės „Prie dangaus vartų“ pastatymas Europoje.

„Ši pjesė užima ypatingą vietą mano širdyje – tai romantinė komedija, kuri ne tik labai juokinga, bet iš tiesų suvirpina žiūrovų sielas. Man ši pjesė artima dar ir dėl to, kad joje išsakytos mintys man labai artimos – manau, jos vertos daugelio žmonių dėmesio. Ankstesni du mano šios pjesės pastatymai sulaukė beprotiškos sėkmės – tikiu, šią komediją pamils ir žmonės Lietuvoje“, – prieš premjerą sakė režisierius Marcinas Slavinskis.

Ryškių ir labai skirtingų charakterių personažus spektaklyje kuria kruopščiai atrinka profesionalių aktorių komanda:  Dalia Brenciūtė, Vaidotas Martinaitis, Redita Dominaitytė, Algirdas Dainavičius, Vitalija Mockevičiūtė, Juozas Gaižauskas, Justė Zinkevičiūtė, Eimutis Kvoščiauskas, Jovita Balčiūnaitė, Andrius Bialobžeskis, Larisa Kalpokaitė.

Organizatorių archyvo nuotr.
                                                                  Organizatorių archyvo nuotr.

Pjesė „Prie dangaus vartų“ pasakoja istoriją apie dvi šeimas, kurių likimai ne tik persipina, bet ir priklauso viena nuo kitos sprendimų. Pirmoji – vyresnė šeima – tai vyro ir žmonos dvasios, gyvenusios pasakišką gyvenimą žemėje, tačiau po mirties, už vyro įžūlumą prie dangaus vartų, neįleistos į dausas, todėl iki šiol besiblaškančios gyvųjų pasaulyje. Antroji – jaunesnioji – ką tik susituokusi šeima, apsigyvena mirusios poros namuose, tačiau jų iššūkis – surasti kelią į tarpusavio santarvę, abipusę meilę, tvirtą santuoką ir bendrą ateitį. Besikartojančios gyvenimo pamokos, tokie patys išbandymai ir sukrėtimai būdingi visų šeimų gyvenimams. Visgi, vieni anksčiau, kiti vėliau – visi prieina tų pačių išvadų, jog vertybės, amžinos tiek žemėje, tiek po mirties, yra tos pačios. O svarbiausia jų – meilė.

Vilniuje spalio 6 dieną pristatyta komedija jau kitą savaitę pradeda turą po profesionalias Lietuvos scenas. O daugiau informacijos – www.dominoteatras.lt

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: