Organizatorių archyvo nuotr.

„Išsaugoti paslaptį sudėtinga, bet… mums pavyko! Tai, kas vyksta scenoje, žiūrovams taps mįsle iki pat paskutinės akimirkos“, – patikino premjeros „Amnezija už 400 000 €” režisierius Ramūnas Cicėnas. Spalio 16 d. Vilniuje, klube „Legendos“ debiutuosiantis kūrinys – situacijų komedija, todėl, pasak R. Cicėno, kaskart spektaklis bus vis kiek kitoks.

„Per repeticijas netrūko geros nuotaikos, improvizacijų, netikėtumų. Akivaizdu, kad komanda savo personažus nuolat tobulins bei suteiks galimybę žiūrovams atrasti vis naujas jų spalvas“, – patikino pašnekovas. „Amnezija už 400 000 €” – naujausias R. Cicėno darbas ir vienas pirmųjų, kurį jis kūrė gavęs režisūros magistro diplomą. Aktorius neslepia – pastaroji veikla jam yra artimesnė, todėl didelė tikimybė ateityje afišose jo pavardę išvysti dažniau ties užrašu „režisierius” nei ties „aktorius”.

Vis giliau į režisūrinės veiklos vandenis panyrantis žinomas aktorius užsimena – jei seksis naujoji aistra, vaidinantį jį scenoje bus galia išvysti vis rečiau. „Man svarbu atskirti šias dvi veiklas. Jei režisuosiu spektaklį, jame nevaidinsiu. Noriu susikonentruoti į pagrindinę užduotį“, – sakė R. Cicėnas.

Ruošiantis premjerai „Amnezija už 400 000 €” laikas, praleistas režisieriaus kėdėje, jam neapkarto. „Spektaklio komanda yra gerai pažįstama, todėl kurti kartu – malonumas“, – patikino R. Cicėnas. Jo teigimu, „Amnezija už 400 000 €” yra tas kūrinys, kuris publikai leidžia pailsėti, smagiai pasijuokti ir bent trumpam už teatro durų palikti tai, kas neramina.

Spektaklyje vaidina visiems puikiai žinomi teatro, kino, TV filmų ir serialų žvaigždės, dauguma atpažįstami iš populiarių TV projektų – ,,Dviračio šou”, ,,Dar pažiūrėsim”, ,,Pagauk kampą” ir kt.  Tadas Gryn, Leonardas Pobedonoscevas, Rimantė Valiukaitė, Zigmantas Baranauskas, Giedrius Savickas, Gabija Ryškuvienė-Jaraminaitė,  Toma Vaškevičiūtė, Balys Latėnas, Ramūnas Šimukauskas.

„Kai studijavau Rimo Tumino kurse, kaip ir daugelis bendrakursių, tikėjau, jog scenoje kursiu gilius, daugiaplanius personažus. Tačiau tikrosios aktoriaus pamokos prasideda tik užvėrus akademijos duris. Tuomet supranti, kad iki trisdešimties reikia paragauti gerokai daugiau nei tai, apie ką iki tol žinojai“, – sakė R. Cicėnas.

Tik paskutinėje mokyklos klasėje apie aktoriaus kelią susimąstęs kūrėjas pasakojo, jog pasirinkti jį pastūmėjo tiek draugų, tiek mokytojų pastebėjimai apie jo lankstų, linksmą bei energingą būdą. Tai, pasak pašnekovo atsispindi ir jo režisuotuose spektakliuose. „Nė sekundės be juoko – toks buvo nerašytas spektaklio „Amnezija už 400 000 €” šūkis!“, – patikino R. Cicėnas.

Organizatorių archyvo nuotr.
                                                                 Organizatorių archyvo nuotr.

Anot jo, spektaklio siužetas pasakoja, kaip vienas po kito pas daktarą ima lankytis vis keistesni pacientai, o tuomet pradeda dėtis neįtikėtinai keisti dalykai. Netrukus gydytojas rimtai puola į neviltį, baiminasi, ar tik pats nebus apsikrėtęs skleroze, o kaip komplikaciją gavęs dar ir haliucinacijas?! Rapolas gydytojui teigia turintis vieną žmoną, tačiau greit išaiškėja, kad jis turi dar vieną sutuoktinę ir abi jos pradeda atakuoti gydytoją, net ima reikalauti, kad vyrui patvirtintų diagnozę: „Ligonis neveiksnus”. Tačiau, kam to reikia? Ir dar abiems vienu metu!

„Būna ir blogesnių. Aš kartoju sau tai šimtą kartų per dieną. Būna blogesnių. Būna blogesnių. Visos moterys sau turi tai kartoti. Būna blogesnių”, – apie Rapolą gydytojui pasakos jo žmona. Netikėtai Rapolas tiek privirs košės, kad pareikš: „O kuo kalėjimas blogiau už šitą pilką, kasdienišką, žeminantį gyvenimą, gyvenimą be rizikos, be kibirkšties, be aštrumo, be prieskonių, be pinigų?“.

Pamažu gydytojo kabinete įtampos lygis padidės iki absoliutaus maksimumo, Rapolas nuolat neprisimins net savo vardo, išvedinės gydytoją iš kantrybės, o tada pradės atakuoti dar sunkesni atvejai, kol taps nebeaišku – išprotėjo visi ligoniai, o gal tik vienas daktaras? Tikra painiava! Netrukus įtampa peržengs padorumo ribas ir neapsikentęs medikas griebsis velnio lašų. Galiausiai išaiškėja, kur čia šuo pakastas: pacientų diagnozė – stipriai kita…!

Kaip klostysis ši detektyvu, proto užtemimu, laviruojančiu ties pamišimo riba, melu ir žmogiškomis dramomis apipinta istorija? Pabaiga bus netikėta, trenks kaip perkūnas iš giedro dangaus!

Plačiau: www.kitoksteatras.lt

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: