Romualdo Požerskio fotografijų paroda „Paslaptingas Bangladešas“

Paskelbė: KaunoZinios.lt redakcija Data: 2017-09-26 10:13

Spausdinti | Komentarai

© Romualdo Požerskio nuotr.

Spalio 3 d., antradienį, 16 val. Kauno miesto muziejaus Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyriuje (L. Zamenhofo g. 12) vyks fotomenininko Romualdo Požerskio personalinės parodos „Paslaptingas Bangladešas“ atidarymas.

R. Požerskis gyvena ir kuria Kaune. Autoriaus kūryba, apimanti daugiau nei keturių dešimtmečių laikotarpį, tiek tematine, tiek ir stilistine prasme yra itin įvairi. Istorinių įvykių dokumentavimu, jautriu socialinių temų traktavimu, subtiliu žmogaus charakterio ir santykio su aplinka niuansavimu R. Požerskio darbai turi savo ryškią vietą Lietuvos fotografijos istorijoje. Tai tiek Lietuvoje, tiek užsienyje žinomas ir pripažintas kūrėjas. Menininkas 1990 metais apdovanotas Lietuvos Nacionalinės premija, 1994 metais jam suteiktas Tarptautinės meninės fotografijos federacijos (FIAP) fotografo menininko (AFIAP) garbės vardas. Nuo 2011 m. fotografas dėsto Vytauto Didžiojo universitete, yra  Šiuolaikinių menų katedros profesorius.

Romualdas Požerskis pasakoja, kaip keliavo po Bangladešą, ką šios kelionės metu matė ir įamžino savo fotografijose:„Bangladeše keliavau specialiai suplanuotu maršrutu ir fotografavau dirbančius žmones. Nuo aušros iki sutemos čia visi dirba. Fotografavau žmones turguose, krovininiame laivų uoste, laivų remonto dirbtuvėse, odos gamyklose, žvyro kasyklose, plytų gaminių degyklose, atliekų surinkimo punktuose, induistų religiniame festivalyje. Lankiausi kaimuose, kuriuose visi gyventojai nuo aušros iki sutemos visi dirba – džiovina ryžius, ryškiom spalvom dažo tekstilę arba degina keramikos dirbinius. Sudėtingomis sąlygomis fotografavau skurdžiausias šeimas gyvenančias laiveliuose arba lūšnynuose prie geležinkelio bėgių – Dakos slume. Bangladeše turistinė industrija tik pradėjo vystytis, nėra pinigų keityklų, miestuose nesutiksi baltų žmonių. Nors Bangladeše derlingiausia pasaulyje žemė, bet tai viena iš skurdžiausių pasaulyje šalių. Bangladešas – tankiausia apgyvendinta šalis pasaulyje ir viena labiausiai užterštų šalių. Tai dar neatrastas fotografų rojus. Bangladešo teritorija – kaip dvi Lietuvos, tačiau gyventojų 50 kartų daugiau.”

11

© Romualdo Požerskio nuotr.

R. Požerskio fotografijos itin taikliai atspindi jo nusakytą šalies specifiką. Parodos darbuose daug Bangladešo  prieštarų ir kontrastų, charakteringų veidų, betarpiškos šalies ir jo gyventojų gyvenimo būdo bei nuotaikos fiksavimo, kurią fotografas pateikia žiūrovui.

13

© Romualdo Požerskio nuotr.

Paroda Lietuvių tautinės muzikos istorijos muziejuje veiks iki lapkričio 5 dienos.

Parodos rengėjai: VšĮ „Gabrielės meno galerija“

Parodos partneris Kauno miesto muziejus

Informaciją spaudai parengė menotyrininkė Gabrielė Kuizinaitė

 

KaunoZinios.lt_logo

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt