© Aidos Januševičiūtės nuotr. / KaunoZinios.lt

Esame įpratę cirke sutikti klounus, galbūt kenčiančius gyvūnus ir žvėris, kitus tradicinio cirko šleifus, pastarąjį darančius infantilų ir klišinį. Tačiau Cirque Éloize pasirodyme „Cirkopolis“, itin maloniai nustebinusiame kauniečius ir į Laikinąją sostinę atvykusius 2014-11-16, sekmadienį, visą slegiančią istoriją buvome priversti užmiršti.

Kaip teisingai pastebėjo kolegė, tai veikiau akrobatinio šokio teatras nei tiesiog cirkas. Iš tiesų bent jau kol artistai nepradeda daryti pašėlusių triukų aukštai scenos palubėse, jie būna itin panašūs į stipriai pažengusią šiuolaikinio šokio trupę. Tiesą sakant, kai kurie šokėjai turėtų net gerokai pasitempti, kol pasiektų šių kanadiečių lygį.

Dinamiška „Cirkopolio“ scenografija leidžia Cirque Éloize sukurti postmodernų ir nenuvalkiotą pasirodymą, taip pat, kaip pastebėta praeitoje pastraipoje, iššokti iš žanro ribų ir pavergti šokio bei teatro gerbėjus iš viso pasaulio. Cirko užsklandose vyrauja pramoniniai vaizdai, juntama XIX a. Dikensiška dvasia. Matyt, ne be reikalo tad „Cirkopolis“ atvaizduoja ir mėgina spręsti socialines problemas: charizmatiškais kostiumais aprengti akrobatai kovoja su popieriais (biurokratija), vengia kvailo rūšiavimo darbo ir viršininkų primetamo darbo tempo (klasių kova), galų gale sukuria savo tvarką ir savo taisykles nykiame biure, taip primindami genialųjį Monthy Python „The Meaning of Life“ ir atvaizduodami savivaldą ar net anarchiją.

Moderniųjų įrenginių pagalba mėginau „pagauti“ besisukančias dainas, tačiau veltui. Tik vėliau supratau, kad tai – unikalus Cirque Éloize garso takelis, sukurtas tik saviems pasirodymams. Šis garso takelis tikrai nenusileidžia geriems kino produkcijos pavyzdžiams.

© Aidos Januševičiūtės nuotr. / KaunoZinios.lt

Akį rėžiantys akrobatiniai pasirodymai, tik retkarčiais naudojant apsaugas, itin fiziškai pasirengę artistai, sugebantys puikiai įsijausti ir į jausmingas romantines scenas, kitoks cirko matymas ir pateikimas, nesivaikant klišinių situacijų ir naratyvų, padaro Cirque Éloize „Cirkopolį“ šių dienų gero skonio cirko etalonu.

Puiku, taip ir toliau.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: