© Evelinos Pabricaitės nuotr. KaunoZinios.lt

Daugiau kaip ketvirtadalis – 28 proc. – šalies gyventojų per 10 metų svarstytų galimybę dirbti užsienyje. Kas dešimtas lietuvis, šiuo metu gyvenantis Lietuvoje, turi darbo patirties kitoje Europos Sąjungos (ES) šalyje. Tai parodė bendrovės “TNS LT” atliktas “Eurobarometro” tyrimas.

Paprašyti įvardinti pagrindines priežastis, kodėl rinktųsi darbą kitoje ES šalyje, 78 proc. respondentų paminėjo norą gauti didesnį atlyginimą. Tarp kitų motyvų – geresnės socialinės garantijos ir darbo sąlygos – taip savo pasirinkimą argumentavo ketvirtadalis lietuvių. Geresnės profesinės ir karjeros galimybės užsienyje svarbios 18 proc. šalies gyventojų, pranešė “TNSLT”.

“Įdomu tai, jog šiuo metu didžiausias skaičius gyventojų, kurie svarstytų dirbti kitoje ES šalyje per artimiausius 10 metų, yra Švedijoje – taip atsakė 54 proc. apklaustųjų. Taip manančių gyventojų taip pat daugiau Slovėnijoje ir Estijoje”, – pranešime teigė “TNS LT” politinių ir socialinių tyrimų specialistė Rūta Matulaitienė.

Mažiausią įtaką lietuvių pasirinkimui, kokioje šalyje dirbti, daro galimybė kitose ES šalyse mokėti mažesnius mokesčius – šią priežastį nurodė 4 proc. gyventojų. Taip pat Lietuvos gyventojams mažiau svarbi didesnė pensija – galimybę geriau aprūpinti senatvę dėl darbo užsienyje pasirinktų 9 proc. mūsų šalies gyventojų.

Vertinant bendrus ES šalių rezultatus, svarbiausia ketinimo dirbti užsienyje priežastimi taip pat buvo įvardintas aukštesnis pragyvenimo atlygis. 28 proc. respondentų pažymėjo, jog darbą kitoje ES valstybėje rinktųsi todėl, kad neranda darbo savo gimtinėje arba kitoje šalyje yra geresnių karjeros galimybių pagal jų profesiją.

“Eurobarometro” tyrimas atliktas 2013 metų balandžio-gegužės mėnesiais, jo metu apklausti 26563 respondentai 28 ES šalyse. Iš jų – 1027 gyventojų apklausta Lietuvoje.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: