© Vilmanto Ramono nuotr. KaunoZinios.lt

Dėl neigiamos Valstybės saugumo departamento (VSD) išvados pernai įvažiuoti į Lietuvą negalėjo 255 užsieniečiai iš beveik 50 tūkst. patikrintų.

Tokius duomenis pateikia VSD savo metinėje ataskaitoje, kurioje nurodoma departamento parengtų išvadų ir konsultacijų statistika.

Teikdama išvadas dėl užsieniečių, kuriems planuojama išduoti leidimą gyventi Lietuvoje ar jį pratęsti, suteikti papildomą apsaugą ar prieglobstį, keliamos grėsmės valstybės saugumui buvo vertinti 5 tūkst. 699 asmenys, iš jų dėl 27 pateiktos neigiamos išvados.

Dėl užsieniečių, kuriuos planuojama įleisti į Lietuvą ar išduoti vizą, pateiktų duomenų atitikimo tikrovei ir jo galimybės, atvykus į Lietuvą užsiimti neteisėta veikla, VSD vertino 48 tūkst. 268 asmenis, neigiamos išvados pateiktos dėl 255.

Tikrindamas branduolinės energetikos objekte planuojančius dirbti asmenis iš 594 patikrintų dėl patikimumo duotos 6 neigiamos išvados.

Lietuvos valstybės apdovanojimų tarybai dėl apdovanojimui teikiamų kandidatų VSD iš 44 patikrintų asmenų pateikė 4 neigiamas išvadas.

Korupcijos prevencijos požiūriu vertindamas valstybės tarnyboje atitinkamas pareigas eiti siekiančius asmenis iš 934 patikrinų VSD pateikė 9 neigiamas išvadas. Taip pat iš beveik 400 patikrintų muitinės sistemoje pareigas eiti siekusių asmenų atmestos 3 kandidatūros.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: