(c) Wikimedia commons archyvo nuotr.

Per 22 “Erasmus” programos gyvavimo metus jau 2 milijonai studentų yra studijavę arba įgiję darbo patirties kitoje Europos šalyje. Simboliškai atstovauti du milijonajam studentui atrinktas 31 studentas – po vieną iš kiekvienos programoje dalyvaujančios šalies.

Lietuvos studentų atstove tapo Vytauto Didžiojo universiteto studentė Giedrė Pranaitytė. Nepaisant fizinės negalės, mergina energingai siekia tikslų, o „Erasmus“ mainų metais padarė didelę akademinę pažangą: jos parašytas mokslinis darbas būtų puikiai įvertintas bet kuriame Europos ar JAV universitete.

„Studijos Bergeno universitete buvo ne tik labai smagi patirtis, bet ir didžiulis postūmis mano akademiniams siekiams. Paskaitos apie JAV prezidento instituciją mane taip sužavėjo, kad parašiau darbą apie Džordžo Bušo Jaunesniojo prezidentavimą. Darbas buvo labai gerai įvertintas grįžus į VDU“, – pasakojo G. Pranaitytė.

Spalio 5–6 dienomis atrinktieji studentai dalyvavo Lundo universiteto organizuojamoje konferencijoje „Erasmus programos ateitis ir Žalioji knyga dėl jaunimo judumo”. Jos metu G. Pranaitytė skaitė pranešimą apie „Erasmus“ programos pasiekimus ir iššūkius.

G. Pranaitytė yra įgijusi anglų filologijos bakalauro ir magistro diplomus bei diplomatijos ir tarptautinių santykių magistro diplomą Vytauto Didžiojo universitete. Studentė kalba keturiomis užsienio kalbomis ir nuo studijų pradžios intensyviai tobulino savo įgūdžius: dėstė anglų kalbą Lietuvos žmonių su negalia sąjungoje, dirbo vertėja, nuolat dalyvavo tarptautinėse studentų konferencijose Lietuvoje ir užsienyje, dirbo kalbų administratore Europos Sąjungos Regionų komitete Belgijoje.

G. Pranaitytė džiaugiasi, kad išvykusi studijuoti į Norvegiją galėjo pažinti ir įdomią šios šalies kultūrą. „Kadangi negaliu skirtis nuo vežimėlio, kai kurių veiklų neišmėginau, tačiau lankiau Bergeno dailės muziejų ir Bergeno akvariumą, koncertus Grygo salėje, laivais plaukiojau po fiordus ir ištyrinėjau Oslą. Aplankiau Ibseno namus, o dabar rašau apie jį straipsnį“, – pasakojo ji.

G. Pranaitytė taip pat dėkinga Švietimo mainų paramos fondui už papildomą stipendiją, kuri sudarė sąlygas Norvegijoje daugiau dėmesio skirti tiriamajam darbui. „Vargu, ar būčiau tiek panirus į politikos studijas arba dabar siekusi daktaro laipsnio, jei man būtų tekę skirti laiko ir darbui,“ – sakė ji.

Lietuvoje „Erasmus“ programa šiais metais švenčia 10 dalyvavimo metų jubiliejų. Per pastarąjį dešimtmetį pagal Erasmus programą į užsienio universitetus išvyko apie 18000 Lietuvos studentų, taip pat daugiau nei 6000 Lietuvos dėstytojų skaitė paskaitas užsienio aukštojo mokslo institucijose.

Per 10 programos gyvenimo metų iš VDU studijoms užsienyje išvyko beveik 1000 studentų, į universitetą atvyko kiek daugiau nei 400 užsienio studentų.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: