© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Lietuvos policija į Slovėniją siunčia 20 mobiliųjų padalinių pareigūnų iš Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių ir Alytaus apskrities vyriausiųjų policijos komisariatų.

Pagrindinė pareigūnų užduotis bus vykdyti bendrą patruliuoti su Slovėnijos pareigūnais, padėti suvaldyti išaugusį migrantų antplūdį, patruliuoti prie išorinės ES sienos, užkardyti kriminalinius nusikaltimus ir kitus teisės pažeidimus, pranešė Policijos departamentas.

Sprendimas siųsti Lietuvos policininkų priimtas gavus Slovėnijos vidaus reikalų ministerijos prašymą.

Lietuviai į Slovėniją vyks savo tarnybiniais automobiliais, lietuviška policijos uniforma, vešis specialiųjų priemonių. Visas operacijos išlaidas apmokės Slovėnija.

Pasak Policijos departamento Viešosios policijos valdybos viršininko Sauliaus Gago, tai pirmas ir istorinis įvykis, kai tokios gausios policijos pajėgos vyksta į užsienio valstybę vykdyti viešosios tvarkos funkcijas.

Šiuo metu su kolegomis iš Slovėnijos derinamos galutinės išvykimo detalės. Pareigūnai išvykti turėtų artimiausiomis dienomis.

Pareigūnai komandiruojami vienam mėnesiui.

Nuo spalio 16 dienos, kai Vengrija uždarė savo sieną su Kroatija ir pabėgėlių srautas buvo nukreiptas per Slovėniją, į šalį atvyko daugiau nei 86 tūkst. nelegalių migrantų.

Rekomenduojame

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto
tinklalapiuose be raštiško UAB “BNS” sutikimo draudžiama.

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: