Laidos stop kadras

LRT etikos kontrolierė Daina Elena Andrikienė, atsižvelgdama į Editos Mildažytės (55 m.) pateiktų klausimų pašnekovei Beatai Tiškevič (32 m.) turinį LRT mediatekos laidoje „Svečiuose pas Editą“, nusprendė, kad E.Mildažytė pažeidė LRT žurnalistų etikos kodekso nuostatus.

„Pripažįstu, kad šis mano darytas interviu nebuvo stiprus. Apgailestauju, jei pašnekovė jautėsi nesmagiai, tačiau noriu atsakingai pasakyti, kad jokios tyčios ar piktybiškumo iš laidos kūrybinės grupės pašnekovei nebuvo. Kita vertus, laida sukėlė daug prieštaringų nuomonių ir vertinimų, paskatino diskusiją visuomenėje ir žurnalistų bendruomenėje apie privatumo ribas bei labai skirtingus visuomenės požiūrius kai kuriais klausimais. Apie tai savo išvadas pasidariau“, – sakė laidos kūrėja E.Mildažytė.

Tačiau reikia pasakyti, kad šioje situacijoje matome ir LRT atsakomybę. Visos netiesioginio eterio laidos yra peržiūrimos, kad atitiktų ne tik etikos, bet ir turinio kokybės reikalavimus, tačiau šįkart LRT mechanizmas nesuveikė, ir tai, kad laida pasiekė eterį, laikome klaida. Su komanda jau aptarėme, kaip ateityje išvengti tokių apmaudžių klaidų“, – sakė LRT generalinės direktorės pavaduotojas Gytis Oganauskas.

Nepaisant kontroversijos, LRT administracija nusprendė laidos iš LRT mediatekos nepašalinti.

„LRT turinį iš portalo šalina tik itin kritiniais atvejais, t.y., kai patenka klaidinanti ir neteisinga informacija. Taip pat įvertinome faktą, kad dėl šios „Svečiuose pas Editą“ laidos kilo diskusijos visuomenei svarbiomis temomis, o tai teigiamas šios istorijos poveikis. Bet reikia pripažinti, kad ši situacija sukėlė minčių padiskutuoti dėl šių principų taikymo ateityje“, – sakė G.Oganauskas.

„Svečiuose pas Editą“ laida parodė, kad feminizmo, požiūrio į jį temos yra labai aktualios visuomenėje, todėl LRT ketina sugrįžti prie diskusijų apie tai. Šį sezoną LRT mediatekos žiūrovai jau išvydo 27 laidos „Svečiuose pas Editą“ epizodus.

Artimiausiu metu bus parodytos dar 9 iš anksto nufilmuotos laidos. Taip pat šiuo metu vyksta naujas LRT programų pirkimo konkursas, kurio metu bus vertinami ir atrenkami projektai naujam sezonui.

Nuo 2021 m. sausio 1 d. įsigaliojus naujai priimtam LRT įstatymui, LRT veikia etikos kontrolierius, kurio funkcija – užtikrinti etikos normų ir etinės atsakomybės, susijusios su LRT žurnalistų profesine veikla, taikymą. Paskelbus viešą atranką, LRT taryba pernai 5 metų kadencijai etikos kontroliere patvirtino Dainą Eleną Andrikienę.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: