(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Vasario 27 dieną nuostabiame gamtos kampelyje, Šušvės draustinyje įsikūrusioje sodyboje „Medžiotojų sostinė”, trečią kartą vyks gražia tradicija jau tapęs žiemos renginys „Medžiotojų žiemos šventė 2010“. Šiais metais šventės organizatoriai siekia ne tik suburti į smagias šalčių palydėtuves visus medžiotojus, jų šeimas ar tuos, kurie pasiilgę tikrų žiemos pramogų, bet ir atkreipti visuomenės dėmesį į itin aktualias gamtosaugos problemas. Bendradarbiaujant su VšĮ Gamtosaugos projektų vystymo fondu ir Lietuvos ornitologais, šventės metu yra inicijuojama akcija „Saugokime Lietuvos paukščius“.

Sodyba „Medžiotojų sostinė“ kartu su VĮ Kėdainių miškų urėdija pagamins tūkstantį akcijos simbolika pažymėtų inkilų smulkiesiems Lietuvos sparnuočiams. „Kiekvienas šventės dalyvis galės įsigyti inkilą ir pakabinti jį savo krašte, o už parduotus paukščių namelius surinktos lėšos bus skirtos paremti VšĮ Gamtosaugos projektų vystymo fondo aštuntus metus vykdomą jūrinių erelių apsaugos projektą Lietuvoje. Ši graži iniciatyva — tai galimybė iškelti dirbtinius lizdus, deja, jau nykstantiems sparnuočiams“, — teigia sodybos „Medžiotojų sostinė“ šeimininkas Vidas Silvestravičius.

Kaip ir kiekvienais metais „Medžiotojų žiemos šventėje“ bus įvairiausių žiemos pramogų visai šeimai. Šventės dalyviai galės išmėginti savo taiklumą dalyvaudami lankų ir arbaletų šaudymo varžybose, dažasvydžio, tiro, peilių ir kirvių mėtymo rungtyse. Stipruoliai savo miklumą ir jėgą galės pamatuoti rąsto pjovimo ir kt. varžybose. Šventėje ne tik bus galima pamankštinti kūną. Daug malonumų lauks ir akims: šventės dalyviai grožėsis viduramžių kovų inscenizacija, plėšriųjų paukščių pasirodymais. Visi norintys gražiausius Šušvės draustinio gamtos kampelius galės apžiūrėti lėkdami haskių traukiamais vežimaičiais. O tie, kurie bijo šaltuko, taip pat gali drąsiai lėkti į šventę, nes sušalti neleis karštos vaišės lauko kavinėje. Linksmybes, juoką ir gerą nuotaiką užtikrins Lietuvos anekdotų karaliaus R. Šilansko pokštai ir visos šventės metu skambančios 2009 m. konkurse „Auksinė paukštė” nugalėtojo, folklorinio ansamblio „Ratilėlis“ bei lietuvių liaudies kolektyvo „Tuto“ atliekamos dainos.

„Medžiotojų žiemos šventę 2010“ organizuoja sodyba „Medžiotojų sostinė“, įsikūrusi Kėdainių rajone, Šušvės draustinyje.

Visi norintys ne tik linksmai, bet ir prasmingai palydėti žiemą vasario 27 d., 11 val. yra laukiami sodyboje „Medžiotojų sostinė“ „Medžiotojų žiemos šventėje 2010“.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: