© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Per septynerius metus iš Lietuvos į Rusiją pagal šios šalies valdžios vykdomą tėvynainių programą gyventi persikėlė apie 90 žmonių, praneša “Lietuvos žinios”.

“Daugiau kaip 180 žmonių pateikė prašymus dalyvauti programoje, daugiau kaip 90 persikėlė į Rusiją (neskaičiuojant Klaipėdos regiono). Labiausiai Rusijos tėvynainius iš Lietuvos traukia Kaliningrado sritis – pirmiausia todėl, kad ji yra geografiškai arčiausiai. Neblėsta ir Centrinės Rusijos patrauklumas: domimasi Kalugos, Tverės, Lipecko apskritimis. Yra norinčiųjų persikelti į Irkutsko, Novosibirsko, Tiumenės, Omsko, Kursko ir Voronežo sritis, Krasnojarsko, Primorės, Chabarovsko bei Kamčiatkos kraštus”, – teigiama dienraščiui perduotame Rusijos ambasados atsakyme.

2006 metais Rusijos prezidento Vladimiro Putino palaiminta Valstybinė pagalbos savanoriškai pageidaujantiems persikelti į Rusijos Federaciją vykdoma nuo 2007-ųjų pavasario.

Nuo to laiko iš viso į Rusiją persikėlė daugiau kaip 155 tūkst. tėvynainių ir jų šeimos narių.

Pasak dienraščio, Maskva, tvirtindama tėvynainių programą, planavo, kad, sprendžiant Rusijos demografines problemas, iš užsienio būtų įmanoma parsivilioti iki 100 tūkst. repatriantų kasmet.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: