Boriso Nemcovo skvere vyko NSGK pirmininko Lauryno Kasčiūno organizuojamas protestas.ELTA / Julius Kalinskas

Prie Rusijos ambasados vyksta piketas, kuriuo siekiama priminti Rusijos pradėto karo Ukrainoje nusikaltimus.

Pikete susirinko 14 žmonių, tarp kurių buvo ir piketo iniciatorius Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas bei parlamentaras Emanuelis Zingeris. Taip pat atvyko ir Ukrainos ambasadoriaus Lietuvoje pavaduotojas Viktoras Hamockis.

Susirinkusieji rankose laikė Ukrainos vėliavas ir plakatus, raginančius Rusiją išlaisvinti „Azovstal” belaisvius: „Free Azovstal Defenders“, „Help Free Azov“.

Piketą suorganizavęs L. Kasčiūnas priminė prieš metus laiko įvykusią Oleinvkos tragediją.

„Oleinvkos tragedijai – metai. Tai vienas iš žiaurų karo nusikaltimų, neištirtų nusikaltimų ir, tiesą sakant, primirštų nusikaltimų“, – žurnalistams piketo metu teigė L. Kasčiūnas.

„Mes dažnai savęs klausiame, kiek svarbu yra ateiti prie šito Mordoro pastato ir ką nors daryti, kai jie nieko negirdi ir jiems vienodai viskas. Bet, kita vertus, šeimoms svarbu, žmonėms svarbu. Ir per šias kelias dienas vyks koordinuotas veiksmas įvairiose šalyse ir, manau, kad tai yra svarbi akcija priminti, kas įvyko“, – prie Rusijos ambasados vykusiame renginyje sakė politikas.

ELTA primena, kad 2022-ųjų liepos 29-osios naktį buvusioje Olenivkos pataisos darbų kolonijoje nugriaudėjo sprogimas. Buvo sugriautas pastatas, kuriame buvo laikomi ukrainiečių karo belaisviai, išvesti iš „Azovstal“ gamyklos. Kyjivo teigimu, per rusų įvykdytą ataką, žuvo mažiausiai 50 ukrainiečių karo belaisvių.

Iškart po sprogimo Rusija apkaltino Ukrainos ginkluotąsias pajėgas apšaudžius pataisos darbų koloniją. Ukraina pareiškė, kad sprogimas Olenivkoje buvo Rusijos teroristinis aktas, kuriuo siekiama nuslėpti karo nusikaltimus ir diskredituoti Ukrainos ginkluotąsias pajėgas.

Ukrainos žvalgybos duomenimis, išpuolį įvykdė Rusijos privačios karinės grupės „Wagner“ samdiniai.

Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė (ELTA)

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: