Andrius Navickas. ELTA / Dainiaus Labučio nuotr.

Streiką paskelbusios Švietimo darbuotojų profsąjungos pirmininkas Andrius Navickas teigia švietimo ministerijai pateikęs kompromisinius pasiūlymus. Pasak vienos iš mokytojų profsąjungų lyderio, antradienį apie galimą susitarimą bus proga pakalbėti Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje (ŠMSM) bei Prezidentūroje.

„Rytoj kviečia mus į Prezidentūrą ir į ministeriją, tai eisime ir žiūrėsime, ką mums siūlys, mes irgi pateikėme (pasiūlymus – ELTA), tai rytoj žiūrėsime, kas čia bus“, – Eltai teigė A. Navickas, nepanoręs detalizuoti galimo kompromiso detalių.

„Viskas dabar yra derybų eigoje, procese (…). Mes iš anksto sakėme, kad mes linkę eiti į kompromisus, iki tol derybos nelabai vyko“, – sakė Švietimo darbuotojų profsąjungos lyderis.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija streikuojančiai švietimo darbuotojų profsąjungai praėjusios savaitės ketvirtadienį nusiuntė pasiūlymus dėl mokytojų darbo sąlygų gerinimo. Ministras Gintautas Jakštas tikino, kad sulaukus profesinės sąjungos atsakymo dėl pasiūlymų bus bandoma su mokytojais tęsti derybas.

Pirmadienį toliau tęsiasi mokytojų streikas. Švietimo darbuotojų profesinės sąjungos teigimu, streikas truks visą mėnesį.

ŠMSM rugsėjį pateiktas pasiūlymas kitais metais pedagogų darbo užmokestį didinti 21 proc., nuo sausio atlyginimus pakeliant 10 proc., netenkino švietimo darbuotojų profsąjungos. A. Navicko teigimu, mokytojų atlyginimai turėtų būti keliami ženkliai daugiau.

Be atlyginimų didinimo, LŠDPS taip pat yra išsakiusi poreikį mažinti mokinių skaičių klasėse bei mokytojų darbo krūvį.

ELTA 

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: