(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Lietuvos studentų atstovybių sąjungai (LSAS) atlikus studentų viešosios nuomonės tyrimą apie aukštojo mokslo sistemos ir politikos aktualijas Lietuvoje, paaiškėjo, jog 65,3 proc. studentų, jeigu būtų Seimo nariais, pritartų dabartinio švietimo ir mokslo ministro G. Steponavičiaus interpeliacijai.

Tyrime dalyvavo 1335 studentai, daugiausia iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Alytaus. Remiantis tyrimo rezultatais, interpeliacijai nepritartų tik vienas iš trylikos studentų (7,7 proc.). Dar 27 proc. šiuo klausimu susilaikytų.

Studentų taip pat klausta, kaip jie bendrai vertina šiais metais vykdomą aukštojo mokslo sistemos pertvarką. Didžioji dalis (68,3 proc.) iš dešimties galimų balų ją vertina 4 balais ir mažiau, ir tik 5,8 proc. mano, kad pertvarka gera, vertindami ją aštuonetu ir daugiau. Vidutiniškai studentai vykdomą reformą įvertino 3,5 balo.

Paklausti apie dabartinę paskolų sistemą, studentai buvo dar kritiškesni ir net 56,7 proc. dabartines skolinimosi studijoms sąlygas vertina vienu arba dviem balais iš dešimties (77 proc. vertina ketvertu ir mažiau). Tik vienas iš dvidešimt penkių (4,1 proc.) studentų paskolų sistemą vertina gerai ir skyrė jai aštuonis ir daugiau balų. Vidutiniškai respondentai paskolų sistemą įvertino 2,8 balo iš dešimties.

Paprašyti dešimties balų skalėje įvertinti studijų kokybę Lietuvoje, studentai vidutiniškai jai skyrė 5,5 balo. Ketvertu ir blogiau ją įvertino vienas iš trijų studentų (30,2 proc.), aštuonetu ir daugiau – kas ketvirtas studentas (23,6 proc.).

Tyrimą internetu š.m. spalio 3 – 9 dienomis atliko Lietuvos studentų atstovybių sąjunga.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: