Vitas Vasiliauskas commonsense.lt archyvo nuotr.

Svarbiausių valstybės institucijų vadovų turto deklaracijose nedaug eilučių su septynženkliais skaičiais.

Solidesnį turtą yra užgyvenusios tik kelių aukšto rango tarnautojų šeimos, rašo dienraštis “Lietuvos žinios”.

Daugumos Lietuvos banko (LB) valdybos, Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI), Muitinės departamento vadovų, Valstybės ir Seimo kontrolierių bei jų šeimos narių 2011 metų turto deklaracijos nėra išskirtinės. Beveik visi jie turi ne tik privalomo registruoti turto, vertybinių popierių, meno kūrinių ir juvelyrinių dirbinių, santaupų, bet ir nemažai skolų.

LB valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su žmona Rasa Stravinskaite deklaravo turto už maždaug 1 mln. 90 tūkst. litų. Taip pat sutuoktiniai turi beveik 50 tūkst. litų santaupų ir 210 tūkst. litų yra skolingi.

LB valdybos pirmininko pavaduotojas Raimondas Kuodis nurodė neturintis nei privalomo deklaruoti turto, nei piniginių lėšų. Tačiau jo žmonos Ievos turtas vertas daugiau kaip 1 mln. 24 tūkst. litų. Ji deklaravo esanti skolinga 690 tūkst. litų. Kito V.Vasiliausko pavaduotojo Dariaus Petrausko turtas vertas 38 tūkst. litų, o turimos piniginės lėšos sudaro kiek daugiau nei 11 tūkst. litų.

VMI viršininko Modesto Kaseliausko su žmona Karolina Kažukauskaite deklaruotas turtas vertas daugiau kaip 810 tūkst. litų. Jie turi 100 tūkst. litų santaupų ir yra skolingi apie 624 tūkst. litų.

VMI viršininko pavaduotojas Artūras Klerauskas nurodė valdantis beveik 146 tūkst. litų turtą ir turintis 21 tūkst. litų piniginėmis lėšomis. Tarnautojas yra paėmęs beveik 14 tūkst. litų paskolą. A.Klerausko žmona Daiva deklaravo neturinti turto ir santaupų.

VMI viršininko pavaduotojos Vilmos Vildžiūnaitės su vyru Vitalijumi Augliu valdomas turtas vertas apie 650 tūkst. litų. Sutuoktiniai deklaravo turintys apie 42 tūkst. litų santaupų ir skolingi 95 tūkst. litų. Kitas M.Kaseliausko pavaduotojas Vytautas Vitkevičius su žmona Reda deklaravo turto už 784 tūkst. litų ir apie-164 tūkst. litų piniginėmis lėšomis. V.Vitkevičius yra paskolinęs 39 tūkst. litų ir 338 tūkst. litų pasiskolinęs.

VMI viršininko pavaduotojo Gedimino Vyšniauskio ir jo žmonos Vilmantės turtas vertas daugiau nei 420 tūkst. litų. Jis turi per 40 tūkst. litų santaupų ir yra skolingas 321 tūkst. litų.

Muitinės departamento generalinis direktorius Antanas Sipavičius deklaravo turintis turto už 5,6 tūkst. litų ir daugiau nei 14 tūkst. litų santaupų. Jo žmona Janina valdo 121 tūkst. litų vertės turtą.

Muitinės departamento generalinio direktoriaus pavaduotojo Jono Miškinio ir jo sutuoktinės Verginijos turtas vertas 265 tūkst. litų. Jie nurodė turintys 31 tūkst. litų santaupų.

Seimo kontrolierius Augustinas Normantas – milijonierius. Jis nurodo valdantis 1,3 mln. litų vertės turtą, turi apie 650 tūkst. litų santaupų. 233 tūkst. litų jis yra skolingas. ANormanto sutuoktinės Jūratės turtas vertas 361 tūkst. litų, ji turi 200 tūkst. litų santaupų.

Kitas Seimo kontrolierius Romas Valentukevičius su žmona Jūrate turi privalomo registruoti turto ir santaupų už 611 tūkst. litų.

Milijoniere galima vadinti valstybės kontrolierę Giedrę Švedienę. Ji su vyru Romu deklaravo turintys 1,7 mln. litų vertės turto, taip pat 211 tūkst. litų piniginėmis lėšomis. Valstybės kontrolierės pavaduotojo Arūno Keramino ir jo sutuoktinės Valentinos turtas įvertintas apie 715 tūkst. litų. Jie turi beveik 40 tūkst. litų santaupų. A.Keraminas yra skolingas 76,8 tūkst. litų.

Valstybės kontrolierės pavaduotoja Daiva Bakutienė su sutuoktiniu Almantu nurodė turintys 254 tūkst. litų vertės privalomo registruoti turto, 30 tūkst. litų santaupų. D.Bakutienė skolinga beveik 12 tūkst. litų. Kitos G.Švedienės pavaduotojos Nijolės Mickuvienės turtas vertas 368 tūkst. litų, piniginėmis lėšomis ji turi 52 tūkst. litų. Jos skola siekia daugiau nei 151 tūkst. litų.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: