© Andriaus Lelkaičio nuotr.

Molėtų rajone surengtame Tautininkų sąskrydyje jos vadovai pakvietė grąžinti į Lietuvą tautines ir dorovines vertybes – nacionalinį ir tautinį suverenitetą. Būdas – savo ir Lietuvos mirtinų priešų sudeginimas.

Šį kartą – simboliškai, degino nuotraukas. O kaip kitą kartą? Šiame sąskrydyje buvo sudeginti šie asmenys (neminėkite jų bloguoju): A.M.Pavilionienė, N.Vasiliauskaitė, A.Vinokuras, A.Rudomanskis. Žinoma, nemalonu, kad suplakė kartu su V.Uspaskichu ir kt., bet ką jau ten mirties akivaizdoje…

Prieš mirtį virtualioje ugnyje bent man dar spėjo kilti keli klausimai. Pavyzdžiui, negi tautininkai mano, kad Lietuvai grėsmę kelia tik keli nususę intelektualai? Juk vien tik kalėjimuose Lietuvoje uždaryta per dešimtis tūkstančių vagių, žudikų, plėšikų, pedofilų, aferistų, narkotikų prekeivių, sukčių. Nuteista visa armija teisėjų, politikų, prokurorų, policininkų, kitų valstybės tarnautojų. Na, gal ne visa armija, bet nemažai.

Pusė Lietuvos dirba „šešėlyje“, taip nuo valstybės nusukami milijardai. Tai ar tautininkams protas pasimaišė? Ne, jie tiesiog primityvūs veidmainiai. Mat, jų manymu, kuo didesnis nusikaltėlis, tuo tautiškesnis, dorovingesnis anas turėtų būti. Juk tokia logika? Antraip būtų sudeginę visą mano pateiktą nusikaltėlių armiją. Be kalinių, dar ir apie pora milijonų lietuvių. Žinoma, jų atvaizdus tektų deginti dieną naktį, bet ko dėl valstybės nepadarysi. Tautinės valstybės pagal tautininkus, pabrėžiu.

Apie šį tautai neva svarbų „istorinį įvykį“ būčiau nutylėjęs, bet žinią paskelbė mūsų dienraštis. Todėl nieko nebelieka, kaip tik apžvelgti ir šį apgailėtiną nutikimą, kurio tikslas išties „tautiškai“ taurus. „Mes linkime Lietuvai apsivalyti nuo šių žmonių skleidžiamo blogio, o pirmiausia – apsivalyti jiems patiems.

Tikimės, kad šventa lietuviška ugnis sudegins negeroves ir paskatins tautą apsivalyti“, sakė „tautininkų“ ideologas J.Panka. Dar jis patikslino, kad „susirinkimo tikslas yra suburti bendraminčius, o kartu – jaunimui skiepyti lietuviškumą ir patriotiškumą, su jaunimu kalbėti apie Lietuvos blogybes – homoseksualizmą, Lietuvos išpardavinėjimą kitataučiams ir beatodairišką paklusimą ES institucijoms“.

Matote, nusikaltėlių, kaip jau pastebėjau, nemini. Korupciją, kaip blogį, apeina visiška tyla, apsimeta, kad Lietuvos įvaizdžio pasaulyje emigravę banditai iš Lietuvos negadina, jau keli tūkstančiai jų uždaryti ES valstybių kalėjimuose.

Kitas tautininkų ideologas, baigęs TSPMI, todėl kiek labiau išprusęs, užsiminė apie korupciją ir kapitalizmą, kaip viso ko blogį, bet šių kalbų eilinis tautininkas ir „patriotas“ negali įsisavinti, per daug komplikuotas tekstas. Vis dėlto pakankamai greitai pažodžiui suvokė menamą gėjų grėsmę Lietuvai.

Mat tokio Lietuvos mylėtojo mentalitetas paveiktas nusikaltėlių pasaulėžiūros. Gėjai kalėjimuose yra žemiausia kasta, todėl juos tautininkai ir pasirenka spardymo objektu taip įsiteikiant savo rėmėjams.

Ko nepadarysi dėl svajonės, į kurią 2012 metų Seimo rinkimuose tautininkų garbinama tauta nusivalė kojas. Tokiame fone priešininkų nuotraukų deginimas sukuria apgailėtiną vaizdelį – visiško idėjinio bejėgiškumo simbolį. Tuo mums visiems vis dar gyviems likusiems ir derėtų pasidžiaugti.

Originalus įrašas tinklaraštyje Vinokuras.lt

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: