Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Šiemet rinkti Lietuvos Seimą kol kas ketina 10,8 tūkst. užsienio rinkėjų, rašo “Lietuvos žinios”.

Iki šiol norą ateiti prie balsadėžių 51 užsienio atstovybėje ar konsulate pareiškė 10 tūkst. 833 rinkėjai. Tikimasi, kad jų skaičius dar augs.

Per praėjusius parlamento rinkimus balsavo 10,3 tūkst. užsienyje gyvenančių rinkėjų. Tačiau registruotų sąrašuose jų buvo daugiau kaip 16,2 tūkstančio.

Daugiausia rinkėjų registravosi balsuoti gausiai lietuvių gyvenamose Jungtinėje Karalystėje ir Airijoje. Lietuvos ambasadoje Londone norą dalyvauti rinkimuose jau pareiškė per 2,3 tūkst. rinkėjų.

Prieš ketverius metus iš daugiau kaip 3,5 tūkst. rinkėjų savo balsą atidavė 1886 šioje šalyje gyvenantys lietuviai.

Airijoje kaip rinkėjai kol kas registravosi 1167 lietuviai, tiek pat per praėjusius Seimo rinkimus buvo atiduota balsų iš daugiau kaip 3,7 tūkst. rinkėjų.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) atstovo Mindaugo Skačkausko teigimu, šiemet į užsienyje balsuosiančių rinkėjų sąrašus įtraukiami tik tie svetur gyvenantys tautiečiai, kurie patys ambasadose užsiregistravo dalyvauti Seimo rinkimuose. Esą todėl, palyginti su praėjusiais Seimo rinkimais, rinkėjų skaičius yra sumažėjęs.

“Užsienyje gyvenančių rinkėjų aktyvumas bus didesnis, tačiau jis reliatyvus, nes pačių rinkėjų bus mažiau”, – aiškino M.Skačkauskas.

Tačiau jis vylėsi, kad dar per tris iki Seimo rinkimų likusias savaites balsuotojų skaičius turėtų augti.

“Daug rinkėjų tik paskutinę savaitę susivoks, kad nori balsuoti, ir tada kreipsis į atstovybę”, – sakė VRK atstovas.

Anot VRK pirmininko Zenono Vaigausko, užsienyje gyvenančių Lietuvos piliečių yra gerokai daugiau nei anksčiau, tačiau tik dalis jų ryžtasi registruotis rinkimams.

“Toli gražu ne visi nori vykti į ambasadas, ne visi nori joms pranešti ir savo adresą, kad būtų išsiųstas balsavimo dokumentus”, – sakė jis.

Vis dėlto ilgametis rinkimų prievaizdas tikisi, kad užsienyje gyvenančių rinkėjų skaičius pakils bet iki 20 tūkstančių.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: