Vilija Blinkevičiūtė. ELTA Oesto Gurevičiaus nuotr.

Po gaisro Viršuliškių daugiabutyje visuomenėje iškilus klausimui, ar turėtų būti įvestas privalomasis būsto draudimas, socialdemokratų partijos pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė tokio poreikio nemato. Pasak jos, žmonės turėtų būti skatinami drausti savo nekilnojamą turtą, bet ne verčiami.

Taip, ne kiekvienas yra apsidraudęs ir dėl to žmonės išmokų negaus. Bet aš nemanau, kad dėl to reikia įvesti visuotinį ir privalomą draudimą. Anaiptol, reikia daugiau skirti informavimo kampanijai, žmonėms paaiškinant, kad kartais kito atvejo nėra, kaip apdrausti savo turtą“, – penktadienį „Žinių radijui“ sakė V. Blinkevičiūtė.

Aš matau ne poreikį įvesti visuotinį draudimą, o skirti daugiau dėmesio žmonių paraginimui drausti“, – pabrėžė ji.

ELTA primena, kad praėjusią savaitę Viršuliškių gatvėje Vilniuje esančiame daugiabutyje įvykus keliems sprogimams kilo gaisras. Tarnybų duomenimis, gaisras išsiplėtė į keturis butus ketvirtame ir penktame aukštuose. Gaisro metu buvo pažeistos daugiabučio konstrukcijos, įgriuvo tarp degančių butų esanti perdanga.

Lietuvos draudikų asociacijos direktoriaus Andriaus Romanovskio pateiktais duomenimis, name apdrausti yra 15 butų iš 30. Kai kurių būtų savininkai, anot jo, priklausomai nuo patirtos žalos, galės gauti didžiausias įmanomas kompensacijas.

Tuo metu, kalbėdamas apie Viršuliškių situaciją, Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas teigė, kad daugelis šio namo gyventojų nebuvo apdraudę savo nuosavybės ir dėl to negaus jokių lėšų remontui ar naujo būsto pirkimui. Dėl to, anot jo, reiktų kelti privalomojo būsto draudimo klausimą.

Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas antradienį Viršuliškių gyventojus patikino, kad artimiausiu metu bus įvertintas ir kiekvieno buto savininko poreikis gauti tikslinę išmoką, priklausančią žmonėms, patyrusiems sveikatos sutrikdymus ar įsirengti socialinį būstą. Taip pat, anot mero, siekiama, kad pinigines išmokas gautų visos nuo gaisro nukentėjusios šeimos, kurioms to reikia.

Policija renka informaciją tyrimui dėl gaisro aplinkybių. Taip pat pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl turto sunaikinimo ar sugadinimo.

Žygimantas Šilobritas (ELTA)

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: