© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Vilniaus savivaldybė nutarė, kad su sostinės valdžioje esančiomis politinėmis partijomis susijusios jaunimo organizacijos Lietuvos liberalus jaunimas ir Lietuvos sakaliukų sąjungos Vilniaus miesto filialas “Padėk pritapti” nuo šiol gali pretenduoti į valstybės paramą neformaliam ugdymui, rašo naujienų portalas 15min.lt.

Tačiau ši parama turėjo būti skiriama tik būreliams.

Vilniaus savivaldybės paskelbtame sąraše nurodoma, kad su Liberalų sąjūdžiu susijęs “Lietuvos liberalus jaunimas” teiks savaitgalinio pilietiškumo klubo paslaugą, o Lietuvos sakaliukų sąjungos Vilniaus miesto filialas “Padėk pritapti” mokys socialinių įgūdžių, dailės, higienos įgūdžių ir kalbos.

Lietuvos liberaliojo jaunimo pirmininkas Mantas Šnioka tikino, kad politikuoti į savaitgalinius pilietiškumo mokymus susirinkusių paauglių nevers. Pasak jo, Lietuvos liberalus jaunimas nėra su Liberalų sąjūdžiu susijusi organizacija ir savo veikloje siekia ne auginti liberalių pažiūrų žmonių gretas, o tik mokyti jaunimą mylėti tėvynę.

Sakaliukų sąjungos pirmininkas Romas Turonis 15min.lt neigė, kad “Sakaliukų” projektui gauti teisę būti finansuojamam kaip būreliui pagelbėjo tai, kad socialdemokratai yra Vilniaus valdžioje. Jis aiškino, kad jo vadovaujama organizacija su socialdemokratais susijusi tik tiek, kad dauguma jos narių – socialdemokratų vaikai.

Tačiau švietimo ir mokslo ministrė “darbietė” Audronė Pitrėnienė tikina, kad su politika susijusios organizacijos paramos gavėjomis tapti, ko gero, negalėjo. Anot A.Pitrėnienės, šis atvejis rodo, kokia netobula dar yra paramos būreliams teikimo sistema.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: