Kaunas.lt archyvo nuotr.

Pokyčiams pribrendęs senasis Šilainių baseinas sulaukė pirmųjų darbų. Praėjusią savaitę iškraustytos patalpos, o šiomis dienomis čia darbus pradeda specialioji technika, griausianti išorines konstrukcijas. Pastatas po rekonstrukcijos pailgės kone perpus – naujai atstatytose erdvėse tilps 8 plaukimo takai ir laisvalaikio zona.

Iki šiol tik kosmetinio remonto sulaukdavęs Šilainių baseinas garsėja faktu, kad čia savo pirmuosius grybšnius atliko tituluočiausia Lietuvos plaukikė Rūta Meilutytė. Pastaraisiais metais pastato techninė būklė neatitiko higienos reikalavimų ir prašėsi didelių bei neatidėliotinų pokyčių.

„Pašalinome daiktus iš vidaus patalpų, kad nesusimaišytų su sunkaus betono laužo atliekomis. Viskas atrenkama, rūšiuojama. Nuo šios savaitės veiksmą pradės ekskavatorius – „stumdys“ ir pačias konstrukcijas“, – teigia Kauno savivaldybės Statybos valdymo skyriaus vedėjas Vigimantas Abramavičius.

Kaunas.lt archyvo nuotr.

Baseinas Baltų prospekte aptvertas dar praėjusį mėnesį. Jo teritorijoje vyko paruošiamieji darbai. Rangovai griovimo ir kasimo darbus planuoja vykdyti per visą žiemą, jeigu tam nesutrukdys kritinės oro sąlygos.

„Rangovai konstrukcijas griaus iki pamatų. Pastato teritorija plėsis iki buvusios skalbyklos – jos neliks. Senas statinio konstrukcijas pakeis naujos. Pradėjus kasimo darbus, lygiagrečiai prasidės ir pamatų rinkimas. Jeigu šaltukas stipriau „nepaspaus“, statybos darbai vyks visą žiemą“, – pridūrė V. Abramavičius.

Skaičiuojama, kad statybininkai baseino rekonstrukcijai panaudos apie 2 tūkst. kubinių metrų naujų gelžbetonio konstrukcijų. Objekto plotas didės nuo 1,9 iki 2,6 tūkst. kv. metrų. Darbai vyks kaip įmanoma vengiant didesnių triukšmo šaltinių, atsižvelgiant į greta esančių daugiabučių ir švietimo įstaigų kaimynystę.

Pagrindinėje baseino patalpoje vietoje esamų keturių suplanuoti aštuoni 25 metrų ilgio, 2 m gylio takeliai, seklesnis baseinas mažiesiems plaukikams bei laisvalaikio zona. Tuo pačiu numatyta atnaujinti persirengimo kambarius.

Kaunas.lt archyvo nuotr.

Iš pagrindų rekonstruotose erdvėse tilps apie 140 lankytojų, suprojektuotos 100 vietų tribūnos. Baseinu galės naudotis ne tik vaikai ar profesionalūs sportininkai. Objektas bus pritaikytas ir gyventojų poreikiams – mėgėjiškoms treniruotėms ar poilsiui. Atnaujintu statiniu patogiai naudosis ir neįgalieji.

Takų žymėjimai, švieslentė, laiko apskaitos sistema atitiks Tarptautinės vandens sporto šakų federacijos reikalavimus. Numatyta suprojektuoti garso sistemą renginiams, varžyboms. Prie pastato suplanuota įrengti ir apie 50 stovėjimo vietų automobiliams.

Kauno plaukimo mokyklos administruojamą baseiną Šilainiuose rekonstruoja viešą rangos darbų konkursą laimėjusi statybų bendrovė „Verslo“. Darbai kainuos apie 9,82 mln. eurų (su PVM). Rekonstrukciją tikimasi užbaigti iki 2025 metų vasaros.

Netolimoje ateityje planuojama pradėti statybas ir Panemunėje. Naujas baseinas „nuo nulio“ iškils adresu Vaidoto g. 11. Čia 3 tūkst. kv. metrų ploto vieno aukšto pastate suprojektuoti aštuoni 25 metrų ilgio plaukimo takai su 150 vietų žiūrovams, patogios rūbinės ir kita infrastruktūra. Čia pat – grupinių užsiėmimų salė, atskiros trenerių rūbinės su poilsio patalpa ir medicinos punktu.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: