(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Aiškėja, jog 2009 metų pradžioje patvirtintas miesto biudžetas buvo itin optimistinis ir nepagrįstas, sprendimas priimtas atidžiau neįsigilinus į situaciją ir netinkamai įvertinus visas aplinkybes. Nors miesto finansinis planas nuo pavasario buvo koreguotas jau du kartus, tačiau tai nepadeda mažinti augančios miesto biudžeto skylės.

Savivaldybei nepavyksta surinkti ir planuotų dotacijų dėl Lietuvoje tebesitęsiančios krizės. Jei birželį buvo gauta 181,5 proc. planuotų dotacijų, tau jau rugsėjį – tik 44,1 proc. Iš viso iki plano įvykdymo pritrūko 11,89 mln. litų dotacijų.

Tradiciškai antroje metų pusėje biudžeto surinkimas pagerėdavo ir kartais būdavo pasivejamas planas ar net pralenkimas. Tačiau šįmet tokios tendencijos nepasitvirtina: rugsėjį įvykdyta tik 69,4 proc. mėnesio plano. Blogiausia tai, jog savivaldybės nepavyksta nors stabilizuoti deficito augimo ir laipsniškai jį mažinti. Miesto išlaidų neatitikimas pajamoms toliau auga nepaisant savivaldybės administracijos pastangų „veržtis diržus“ ir vadovų raginimų visus padalinius bei savivaldybės valdomas (ir iš dalies valdomas) įmones bei biudžetines įstaigas taupyti.

Smarkiai blogėjant miesto finansinei situacijai, trečiadienį vykusiame tarybos kolegijos posėdyje buvo prasitarta apie lėšų taupymą moksleivių sąskaita. Jei mokyklų šildymas būtų pradėtas po rudens atostogų, būtų nemažai sutaupoma. Tačiau toks taupymas savivaldybės finansų neišgelbės ir čia jau reikalingos struktūrinės permainos, reformos. Miesto vadovų nepamatuotas optimizmas ir nesugebėjimas laiku reaguoti į besikeičiančią šalies situaciją šiais metais dar sukels nemažai rūpesčių.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: