Kauno savivaldybė atsisakė pusės reprezentacinių automobilių: pardavė keturis, įsigijo du

Paskelbė: KaunoZinios.lt redakcija Data: 2018-01-31 11:31

Spausdinti | Komentarai

Kaunas.lt archyvo nuotr.

Kauno savivaldybės automobilių parką pasiekė du penktos klasės BMW markės automobiliai. Naujos transporto priemonės pakeitė iki šiol tarnavusius keturis 10 ir 12 metų senumo automobilius, aukcione parduotus už daugiau nei 15 tūkst. eurų. Savivaldybė sumažino ir vairuotojų skaičių – vietoj anksčiau dirbusių 11 šiuo metu yra likę vos 3.

 Praėjusių metų pabaigoje trys „Škoda“ ir vienas „Volkswagen markės automobilis buvo parduoti viešame aukcione. Tiek fiziškai, tiek morališkai susidėvėjusius 10 ir 12 metų amžiaus automobilius pakeitė ekologiški ir saugūs BMW markės automobiliai.

Savivaldybės skelbtą atvirą konkursą laimėjo bendrovė „Autoūkis“. Vieno benzinu varomo automobilio mėnesinė nuomos kaina siekia 793 eurus.  Į nuomos kainą įskaičiuotas automobilio draudimas, techninis aptarnavimas ir žieminių padangų komplektas. Su konkurso laimėtoju pasirašyta 5 metų nuomos sutartis.

„Įsigydami naujus automobilius orientuojamės ne į kiekybę, bet į kokybę. Per keletą metų savivaldybės automobilių parką sumažinome trečdaliu, tačiau svarbiausia – jį iš esmės atnaujinome. Reformą padarėme ir darbuotojų atžvilgiu. Anksčiau vairuotojų vežioti savivaldybės darbuotojai jau įprato važiuoti patys“, – teigė Kauno savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Petrauskas.

Prieš keletą metų savivaldybę palietusi reorganizacijos banga ištirpdė vairuotojų skaičių. 2013 metais savivaldybės darbuotojus vežiojo 11 vairuotojų. 2016 metais šis skaičius sumažėjo iki 6. Šiuo metu Transporto poskyryje dirba 3 vairuotojai. Vien dėl vairuotojų skaičiaus sumažinimo Kauno miesto savivaldybė per metus sutaupo po beveik 80 tūkst. eurų.

Prieš trejus metus Kauno savivaldybė naudojo 48 tarnybinius automobilius, 2016 metais – 42, o šiuo metu šis skaičius yra sumažėjęs iki 32. Nuosavybės teise savivaldybei priklauso 10 automobilių, likusieji yra nuomojami.

KaunoZinios.lt_logo

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
traffix.lt