© kaunas.lt archyvo nuotr.

Kovo 11-osios – netolimos Lietuvos istorijos šventė – kasmet Kaune vyksta įprastoje vietoje, kur dega Amžinoji ugnis Nežinomam kariui, kur puikuojasi skulptoriaus Juozo Zikaro Laisvės paminklas, atstatytas 1989 metais, ir daug pačių žymiausių Lietuvos žmonių, prisidėjusių prie valstybės atkūrimo, biustų.

Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje ceremonijos vyksta pagal prieškarines tradicijas – pirmiausiai pakeliama Vyčio Kryžiaus ordino vėliava, giedamas Lietuvos valstybės himnas. Tylos minute buvo pagerbti žuvusieji už Lietuvos laisvę ir Nepriklausomybę.

Šių metų Kovo 11-osios šventėje, kaip ir kasmet, dalyvavo Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas, miesto tarybos nariai, administracijos atstovai, LR Seimo nariai, įvairių politinių partijų, organizacijų, kariuomenės, visuomenės atstovų ir labai daug jaunimo. Kaip ir visada, minėjime su vėliava ir pasipuošę uniformomis dalyvavo P. Plechavičiaus kadetų mokyklos jaunieji kariai.

Miesto meras Andrius Kupčinskas, tarybos nariai, partijų ir visuomeninių organizacijų, visuomenės atstovai padėjo gėlių prie Nežinomo kario kapo ir Laisvės paminklo.

„Apie tautos apsisprendimą gyventi laisvoje ir nepriklausomoje valstybėje mes pareiškėme 1988, 1989 ir lemtingąją Kovo 11-ąją. Dabar, kai Ukrainoje vyksta kova dėl laisvės, mes dar aiškiau suprantame, kad pasukome ir iki šiol einame teisingu keliu. Mums buvo lengviau negu dabar Ukrainai. Laisvė labai brangi, bet trapi. Reikia branginti ir visomis išgalėmis saugoti tai, ką iškovojome prieš 24-erius metus”, – sakė meras Andrius Kupčinskas.

Šventės dalyvius sveikino Europos parlamento narė Radvilė Morkūnaitė, Krašto apsaugos ministro pavaduotojas Marijus Velička.

Minėjimo metu nuaidėjo trys salvės: kovotojams už laisvę, už Nepriklausomybę ir Lietuvos valstybę ir už gimtąjį Kauną.
Į padanges buvo paleista trispalvė Laisvės paukštė.

Į iškilmingą minėjimą moksleivių ir visuomeninių organizacijų eisena, grojant pučiamųjų instrumentų orkestrui „Ąžuolynas”, žygiavo nuo Kauno arkikatedros bazilikos. Vienybės aikštėje vyko trispalvė akcija ir šventinis koncertas, kuriame dalyvavo Augustė Vedrickaitė, Paulius Bagdanavičius ir grupė „4 Roses”.

Minėjimo pabaigoje Kauno miesto mero pavaduotojas Vasilijus Popovas kartu su Kultūros ir turizmo plėtros skyriaus atstovais išvyko aplankyti Kovo 11-osios signatarų Antano Karoblio, Vytauto Paliūno ir Aukščiausiosios Tarybos deputato Mečislovo Treinio kapus Petrašiūnų kapinėse bei ir Birutės Nedzinskienės kapą Žemųjų Kaniūkų kapinėse. Čia jie uždegė žvakeles ir padėjo gėlių puokštes.

Po minėjimo vyko Kauno valstybinėje filharmonijoje vyko koncertas „Jaunystės ritmu”, kuriame dalyvavo Kauno bigbendas, Adriana Filinaitė, DND ir 16 Hz, o Kauno kultūros centre „Tautos namai” vyko chorinės muzikos koncertas „Laisvės varpas”. Koncertavo chorai „Gintaras”, „Ainiai”, „Diemedis” ir „Perkūnas”.

Kauno moksleiviai Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną Kovo 11-ąją pasitiko projektu „Giedok, kad esi”. Projekte dalyvavo 13 426 moksleiviai iš 41 miesto ugdymo įstaigos.

Kovo 11-osios minėjimai ir koncertai vyko seniūnijose, bibliotekose, muziejuose, kitose švietimo ir kultūros įstaigose. Bažnyčiose buvo aukojamos šv. Mišios.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: