kaunas.lt nuotr.

Kauno miesto savivaldybėje trečiadienį surengta Kauno mokinių mokomųjų bendrovių mugė, kurios metu savo gaminamą produkciją ir teikiamas paslaugas pristatė 25 bendrovių atstovai iš įvairių miesto mokyklų.

„Moksleivių mokomoji bendrovė integruoja visus mokomuosius dalykus. Mokykloje kiekvienas metais susikuria po tris ar keturias naujas bendroves, nes vaikai labai noriai dalyvauja tokioje iniciatyvoje. Taigi apie 50-60 vaikų kasmet prisijungia prie šio projekto“,- kalbėjo Saulės gimnazijos mokytoja, Miesto ekonomikos mokytojų metodinio būrelio pirmininkė Laima Girdauskienė.

Daug dėmesio tarp moksleivių sulaukianti mugė kiekvienais metais stebina naujais gaminiais ir inovatyviais sprendimais. Šių metų mugės tema – lyderystė. Todėl mugėje dalyvaujantys moksleiviai siūlė įvairaus pobūdžio gaminius pradedant ekologišku maistu ir baigiant technologiniais išradimais, kaip, pavyzdžiui, saulės baterijų pagalba veikianti vidaus lempa.

Kauno Saulės gimnazijos auklėtinė Guoda Doneskytė su kolegomis sukūrė mobiliųjų telefonų įkrovimo dėklus, skirtus patogesniam telefono įkrovimui. Šią moksleivių idėją įvertino ir DNB bankas, o Vilniaus universitetas skyrė pagyrimą.

„Norisi paskatinti jaunimo verslumą. Šio projekto metu moksleivių įkurtos bendrovės konkuruoja tarpusavyje. Ir nors apyvartos tikrai nėra didelės, bet verslo pradžiamokslis yra tikrai ne tik teorinis, bet ir praktinis. Todėl ir ateityje skatinsiu ir palaikysiu šias iniciatyvas“, – sakė Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: