Organizatorių archyvo nuotr.

Kalėdų laikotarpiu visi ieško būdų nustebinti, pradžiuginti: parduotuvės dekoruoja vitrinas, žmonės namuose puošia eglutes, miestų savivaldybės organizuoja spalvingas gatvių ir skverų puošmenas. Kalėdos dažnai vertinamos kaip stipriai komercializuotas reiškinys, skatinantis perdėtą vartojimą, tačiau psichologai pripažįsta, kad dovanojimas sukelia netgi didesnį džiaugsmą nei dovanos gavimas, o šventės tampa galimybe verslininkams prisidėti prie gražesnės aplinkos kūrimo ir visuomenės vienijimo. UAB „Amber Food“ valdomas restoranas „Charlie pizza“ kauniečiams padovanojo kalėdinę oazę Laisvės alėjoje.

„Nieko nestebina faktas, kad didžiuosiuose miestuose susikaupia kritinė vartotojų masė. Anot Amerikos urbanistikos teoretiko Richardo Floridos, didmiesčiuose susitelkia jauna, inovatyvi „kūrybinė“ klasė, kurios atstovai – aktyviausi kultūros simbolių gamintojai, platintojai ir vartotojai. Reaguodami į tai, verslininkai savo prekybos taškus stengiasi steigti šalia tokių miestiečių telkimosi vietų arba atvirkščiai – stengiasi tokias vietas suformuoti, – pasakoja UAB „Amber food“ valdomo prekinio ženklo „Charlie pizza“ rinkodaros vadovė Lina Nikonovaitė. – Neabejotinai svarbiausia tokia vieta Kaune – Laisvės alėjos fontanas, kuris jau keletą dešimtmečių yra tapęs miesto susitikimų vieta, svarbiausių judėjimo krypčių sankirta. Mūsų restoranas įsikūręs svarbioje visam miestui vietoje, tad suprantame, kokia atsakomybė mums tenka siekiant padaryti miestą gražesniu ir didesniu traukos objektu turistams.“

Po ilgų diskusijų šiemet prasidėjusi pagrindinės Kauno gatvės rekonstrukcija, kurios pirmasis etapas, planuojama, baigsis metų pabaigoje, žada miestą pakeisti neatpažįstamai ir sužadinti kauniečių pasididžiavimo jausmą savo miestu. Ypatingai Kaune laukiama Kalėdinių dekoracijų, kurios padabins ne tik pagrindinę gatvę, bet ir Senamiestį bei kitas centrines miesto vietas. Tradiciškai viena svarbiausių Kalėdų arterijų tampančios Laisvės alėjos eglutę šiais metais Kaunui dovanoja „Charlie pizza“, nusprendusi vietoje įprastinės eglės pasiūlyti žalią ir spalvingą nedidelių kalėdinių eglučių oazę. Penkių eglučių kompoziciją įgyvendino žinomas Kauno floristas Antanas Mažonas, jau ne kartą stebinęs savo sukurtomis augalų kompozicijomis.

Praeivių akis džiugins ne tik neįprastai ryški ir spalvinga dekoracija, bet ir greta stovinčiame pastate, senajame „Metropolyje“, įsikūrusio restorano „Charlie pizza“ iniciatyva alėjos medžius papuošusios girliandos. Pasak L. Nikonovaitės, Kalėdų laikotarpiu ketinama Laisvės alėjos praeivius ir „Charlie pizza“ svečius pamaloninti staigmenomis, tad visi kauniečiai ir miesto svečiai laukiami prie Kalėdinės oazės.

Daugiau: girlianda

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: