Kaunas.lt archyvo nuotr.

Savanorių prospektu į Kauną atvykstančius svečius ar namo grįžtančius kauniečius nuo šiol iš tolo pasitiks miesto simbolis – Tauras. Apie 7 metrų aukščio naujasis Kauno akcentas iškilo Muravos sankryžos prieigose, ties įvažiavimu į miestą.

„Jau penkerius metus Kaune stovi valstybės simbolis – Vytis. Laisvės kario skulptūra rado garbingą vietą prie Kauno pilies. Atėjo laikas stipriau pristatyti ir Kauno simbolį – Taurą. Jis turi puikuotis ne vien herbe, bet ir mūsų miesto erdvėse. Kaunui jau 615 metų – jis tikrai vertas tokio solidaus ženklo“, – įsitikinęs Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

·Kaunas.lt archyvo nuotr.

Įspūdingo dydžio kūrinys jau nuo pirmųjų akimirkų sulaukė aplinkinių dėmesio ir palankių kauniečių reakcijų. Netrukus kompoziciją papildys ir specialiai apšviestas daugiau kaip metro aukščio užrašas „KAUNAS“ iš matinio nerūdijančio plieno.

Ant nedidelio pylimo iškilusią 8 metrų ilgio ir apie 7 m aukščio nerūdijančio veidrodinio plieno skulptūrą su auksuotu kryžiumi sukūrė menininkas Tadas Vosylius.

Kaunas.lt archyvo nuotr.

Tarp Kauno akcentų esama ir daugiau šio autoriaus darbų:

· 2017 metais virš Laisvės alėjos ties „Aušros“ gimnazija iškilo pirmasis kūrinys per programą „Kauno akcentai“ – žvejo siluetą primenanti kompozicija „Gyvybės valtis“;

· vadinamąjį Kauno pilies žiedą jau penktus metus puošia rūdinto plieno akcentas „Lenktynės“ – važiuojantys automobiliu lenktyniauja su ratu bėgančiais žirgais;

· Santakos parke, netoli Kauno pilies lomos, galiūnus ir ne tik nusišypsoti priverčia 2018 m. pastatytas „Svarstis“;

· DU botanikos sode kauniečius stabtelėti kviečia „Planeta X“;

· Vytauto prospekte pernai atidengtas skulptūrinis akcentas ties įėjimu į Vidmanto Staniulio knygyną-antikvariatą, įamžinantis šio kultūrinės veiklos puoselėtojo ir kolekcionieriaus atminimą.

Kaunas.lt archyvo nuotr.

Septintus metus skaičiuojantys „Kauno akcentai“ – unikalus idėjų konkursas, suteikiantis galimybes kūrėjams savo darbais papuošti įvairias miesto erdves. Per visą jo gyvavimo laikotarpį Kaune sukurta daugiau kaip 90 akį traukiančių menininkų kūrinių.

Komisijos atrinktų ir patvirtintų idėjų įgyvendinimą finansuoja Kauno miesto savivaldybė. Prie naujų profesionalių gatvės meno kūrinių atsiradimo mieste gali prisidėti ir patys kauniečiai, savo sumanymus teikdami specialiai tam sukurtoje platformoje akcentai.kaunas.lt. Čia taip pat rasite daugiau informacijos apie konkursą bei virtualiai susipažinsite su miestą jau puošiančia ekspozicija.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: