Organizatorių archyvo nuotr.

Ukrainietiškų ir totoriškų šaknų bliuzo atlikėją Ariną Borunovą Lietuvos scenoje pažįsta kiekvienas. Jos charizmatiška asmenybė atsispindi ne tik koncertų energetikoje, bet ir kiekviename dainos atlikime.

Nuo vaikystės pamilusi muziką, Arina neslepia – klausytojų jai padovanotas bliuzo karalienės titulas – vienas svarbiausių įvertinimų gyvenime. Atsidėkodama atlikėja kviečia klausytojus švęsti Kultūros dieną šarminguose jos ir gitaros maestro Martyno Kuliavo koncertuose jau balandžio 14 d. Kaune ir balandžio 15 d Vilniuje. Įžvalgomis apie artėjančius koncertus ir meilę bliuzui Arina sutiko pasidalinti su mūsų skaitytojais.

Bliuzas – gana retas žanras Lietuvoje. Kuo jis sužavėjo Jus?

– Sakyčiau, kad savo subtilumu, savo laisve, improvizacijos polėkiu, savo paslaptingu ritmu. Muzika mane supo jau nuo vaikystės. Dabar galima pamatyti iš mano vaikystės nuotraukų, kad darželyje visuomet stovėdavau priekyje per kokį renginį ar šventę. Visuomet deklamuodavau arba dainuodavau. Namuose taip pat visuomet buvo muzika. Ukrainoje per giminės susitikimus visuomet skambėdavo dainos, kartais net keliais balsais, nors nė vienas iš giminaičių neturėjo muzikinio išsilavinimo. Tad meilė muzikai visuomet buvo labai stipri. Matyt todėl  jau mokykloje ėmiau skambinti gitara ir dainuoti chore. Žinoma, taip pat soliste (šypsosi).

Jums teko dainuoti įvairiose užsienio šalyse, kur publika Jūsų visuomet laukia, tačiau vis grįžtat į Lietuvą. Kodėl?

– Nepasakyčiau, kad grįžtu į Lietuvą, gal tiesiog dainuoju ir Lietuvoje, ir užsienyje. Žinokite, publika visur vienoda – visose šalyse ji mėgsta gerą, kokybišką muziką ir visuomet labai gerai jaučia, ar tu su jais šį vakarą nuoširdus.

Jūsų šaknys rusiškos, ukrainietiškos ir totoriškos. Ar scenoje atsiskleidžia ši žaisminga kultūrų sintezė?

– Turbūt atsiskleidžia. Gal daugiau mano išvaizdoje galima tą sintezę pastebėti ir mano charizmatiškoje energetikoje (šypsosi).

Esate vadinama bliuzo karaliene. Taip Jus pakrikštijo patys gerbėjai. Ką Jums reiškia šis titulas?

– Na, juk kiekviena mergaite svajoja būti princese, o princesės vėliau gauna ir karalienės statusą. Taip nutiko, kad man pavyko įšokti tiesiai į karalienės statusą (juokiasi). Bet kalbant rimtai, šis titulas man visuomet primena mano pasiekimus – man tai buvo pirmasis gyvenime įvertinimas. Man jis labai svarbus, nes manau, kad kiekvieną titulą reikia nešti garbingai ir nuoširdžiai, išliekant ištikimu pačiam sau.

Arina, scenoje esate daugiau nei 20 metų. Ar kada nors jau buvo atėjusi mintis, kad gal reikėtų baigti su muzika?

– Galiu atvirai pripažinti, kad niekuomet gyvenime nėra kilę tokių minčių. Dievas man davė tokią dovaną, kurios nevalia atsisakyti. Kol tik galėsiu ir turėsiu savo balsą – dalinsiuosi šia dovana su visais, kuriems tai patinka.

Su muzikantu ir kompozitoriumi Martynu Kuliavu dar 1997 m išleidote tuomet berods Jums pirmą lietuvišką albumą „Fragmentai”. Kaip pavyko išlaikyti bendrą ryšį tiek metų ir vis dar susikalbėti, o svarbiausia – susigroti scenoje?

– Taip, su Martynu pažįstami esame, kaip sakoma, kokius šimtą metų. Kartu išleidome tikrai nuostabų kompaktinį diską. Labai gerbiu Martyną kaip žmogų, o taip pat itin žaviuosi jo kūryba ir visuomet džiaugiuosi jo pasiekimais. Žinoma, neslėpsiu, visko matyt yra buvę per šitiek metų, bet žinote, muzika viską nugali. Bendraujame muzikos kalba ir visuomet atrandame, kaip susikalbėti.

Ko šį kartą tikėtis klausytojams balandžio 14 ir 15 dienomis, ateisiantiems į Jūsų koncertus Kultūros dienos proga?

– Pirmiausia, pasakysiu, kad tikrai neruošiame itin filosofinio ar labai gilių prasmių koncerto, tad neišradinėsime sudėtingų formulių. Manome, kad muzikoje ir turi skambėti Muzika, iš didžiosios raidės. O būtent jos, muzikos, mūsų pasirodyme ir bus marios. Tikrai pažadu, kad bus labai gražių muzikinių sprendimų, o scenoje grosime tai, nuo kuo patys mėgaujamės kiekvienos repeticijos metu. Manau, kad šį malonumą pajus ir mūsų klausytojai. Kartu su mumis bus profesionalų komanda – perkusininkas Artūras Juršė ir klavišinių virtuozas Rolandas Kažimėkas – tad tai reiškia, jog atiduosime daug energijos ir daug meilės. Kviečiame visus, neabejingus muzikai, pagauti tą energijos žinutę, kurią esame paruošę.

Bilietus platina BILIETAI.LT:  http://www.bilietai.lt/lt/event/29788

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: