(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Prasidėjus naujiems metams, Kauno miesto savivaldybės Finansų skyrius gavo tikslius duomenis, kaip Valstybinei mokesčių inspekcijai sekėsi surinkti  planuotas biudžeto lėšas.
Metinis Savivaldybės biudžeto pajamų planas įvykdytas 85,5 proc., t.y. iš viso biudžetui pritrūko 102,5 mln. litų. Šiek tiek situaciją pagerino per gruodį gautos lėšos: jų buvo surinkta daugiau nei tikėtasi.

Kauno miesto taryba 2009 metų pradžioje buvo patvirtinusi 803 mln. litų biudžetą, tačiau jį teko koreguoti ir biudžetas liko 721 mln. litų.

Kaunas, kaip ir kiti Lietuvos miestai, 2009 metais turėjo tą pačią problemą – negauta didelė dalis gyventojų pajamų mokesčio (GPM), o tai lėmė, jog miesto savivaldybės biudžetas turi nemažai įsiskolinimų.

Esama situacija nedžiugina ir Finansų skyriaus. Miesto biudžete esantį trūkumą lėmė ne tik nesurenkamas gyventojų pajamų mokestis, bet ir smarkiai išaugęs nedarbas visoje šalyje, emigracija.

2010 metų Kauno miesto savivaldybės biudžetą taryba ketina tvirtinti vasario mėnesį. Prieš tai visi tarybos komitetai turės išsamiai išanalizuoti biudžeto projektą.

Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkė Edita Gudišauskienė patikino, jog sudarinėjant kitų metų Savivaldybės biudžetą pirmiausia bus kreipiamas dėmesys į Savivaldybės visų privalomų funkcijų įgyvendinimo finansavimą, skolų padengimą, o tik po to į naujų projektų finansavimą.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: