(c) stock.xchng archyvo nuotr.

Būsimosios Europos futbolo žvaigždės 2013 metais rungtyniaus Lietuvoje. Mūsų šaliai pirmą kartą suteikta teisė surengti Europos jaunimo U-19 vaikinų čempionato finalinį etapą.

Tai paaiškėjo pirmadienį Baltarusijos sostinėje Minske vykusio Europos futbolo asociacijų sąjungos (UEFA) Vykdomojo komiteto posėdžio metu. Lietuvos futbolo federacijos teigimu, pagrindinės varžybos numatomos Kaune.

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) paraiška rengti 2013 m. pirmenybes UEFA administracijos buvo atrinkta iš aštuonių kartu su Vokietija, Vengrija ir Slovėnija, o UEFA Jaunimo ir mėgėjų futbolo komiteto rekomendacija pateikta UEFA Vykdomajam komitetui. Šis vienbalsiai patvirtino Lietuvos kandidatūrą.

„Tokio rango futbolo čempionatas Lietuvoje vyks pirmą kartą. Tokiai šaliai kaip mūsų tai svarbus laimėjimas, nemaža atsakomybė ir geras administracinių sugebėjimų išbandymas”, – po patvirtinimo sakė LFF prezidentas Liutauras Varanavičius, kuris UEFA VK posėdyje dalyvavo ir kaip jo narys.

LFF vadovo teigimu, UEFA atsižvelgė į LFF darbą organizuojant mažuosius turnyrus, o taip pat į Lietuvos futbolo progresą įvairiose srityse, tarp jų ir infrastruktūros darbus.

Daugiausiai dėmesio UEFA skiria stadionų ir treniruočių aikščių būklei, komandų ir aptarnaujančio personalo apgyvendinimui, logistikai.

Pagal reikalavimus visos komandos turi gyventi viename arba dvejuose keturių žvaigždučių viešbučiuose. Čia kiekviena komanda turi turėti atskiras susirinkimams skirtas patalpas, video peržiūrai skirtą techniką, poilsio zonas.

Treniruočių aikštės privalo būti ne toliau kaip 15-20 min. kelio nuo viešbučio ir kiekvienoje treniruočių aikštėje gali treniruotis tik dvi komandos. Čia privalo būti persirengimo kambariai, dušai, rūbinės.

Iki varžybų stadionų komandos turi važiuoti ne ilgiau kaip vieną valandą. Tiek treniruotės, tiek varžybos vyks ant natūralios dangos.

Tad į pirminę Lietuvos paraišką dėl U-19 čempionato surengimo įtraukti stadionai tuose miestuose, kurie šiuo metu geriausiai atitinka UEFA reikalavimus – Kaune, Marijampolėje ir Alytuje. Planuojama, jog visos komandos gyvens Kaune.

„Tikimės, kad valdžia atkreips dėmesį į tai, ir dar prisidės prie infrastruktūros pagerinimo. Stadionų sąrašas – tik preliminarus. Jei pasitemps kiti miestai, jie taip pat turi galimybių. Būtų gražu, jei rungtynes būtų galima surengti ir sostinėje”, – sakė LFF vadovas.

UEFA U-19 čempionate rungtyniaus aštuonios komandos – šeimininkės Lietuvos rinktinė ir septynios atranką įveikusios ekipos.

„Šiam čempionatui skirsime didelį dėmesį, rengsime trijų metų programą ir ruošime komandą, kuri galėtų tinkamai atstovauti šaliai. Turime planų dabartiniam rinktinės pagrindui, kuris ruošiamas Nacionalinėje futbolo akademijoje Kaune, sudaryti konkurenciją”, – kalbėjo L.Varanavičius.

Lietuvos futbolo federacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: