Paroda - Daugiau Niekada... 1941 m. Mokytojams Tremtiniams Atminti

2011-ieji Lietuvoje paskelbti Laisvės gynimo ir didžiųjų netekčių atminimo metais. Minint sovietų represinio režimo Lietuvoje 70-ąsias metines, Lietuvos švietimo istorijos muziejuje rengiama paroda „Daugiau Niekada… 1941 m. Mokytojams Tremtiniams Atminti“.

Parodoje prisimename nukentėjusius mokytojus, žmones, ugdžiusius pilietišką jaunąją lietuvių kartą ir už tai represinio režimo pasmerktus mirčiai, suluošintus tremties, nežmogiškų gyvenimo sąlygų, katorgos darbų. Nedaug jų išgyveno, nedaug išliko mokytojais.

Parodoje eksponuojami dokumentai, daiktai iš Lietuvos švietimo istorijos muziejaus fondų, supažindinantys lankytojus su mokytojų tremtinių, politinių kalinių: K. Gerbinienės, P. Barkausko, A. Vaitkevičiaus, B. ir J. Arlauskų, P. Lastienės ir kitų, kančių bei išlikimo istorija.

Šių ir kitų panašių istorijų pamiršti negalime, nes bet koks fizinis ar dvasinis smurtas prieš tautas ir žmones neturi pasikartoti daugiau niekada.

2011 m. birželio 16 d., ketvirtadienį 14 val. kviečiame į parodos „Daugiau Niekada… 1941 m. Mokytojams Tremtiniams Atminti“ pristatymą.

Laukiame Jūsų Lietuvos švietimo istorijos muziejuje, Vytauto pr. 52, Kaune.

Organizatorių informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: