50-osios savaitės sergamumas gripu
(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Valstybinė visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba (VVSPT) informuoja, kad sergamumas ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir gripu nors pamažu, bet auga.

Per savaitę sergamumo rodiklis nuo 48,3 susirgimo gripu ir ŪVKTI atvejo, tenkančio 10 tūkst. gyventojų, pakilo iki 50 / 10 tūkst. gyv.

Daugiausiai sergančiųjų užregistruota Vilniaus (61,48 / 10 tūkst. gyv.) ir Kauno (61 / 10 tūkst. gyv.) apskrityse. Mažiausiai į gydytojus dėl gripo ar ŪVKTI kreipėsi Tauragės (33,59 / 10 tūkst. gyv.) apskrities gyventojai.

Iš savivaldybių, kaip ir praeitą savaitę, daugiausiai susirgimų užregistruota Šalčininkų rajono savivaldybėje. Čia sergamumo rodiklis – 117,40 / 10 tūkst. gyv.

Daugumai susirgusiųjų diagnozuotos ŪVKTI. Gripo atvejų nėra daug, tačiau kiekvieną savaitę jų užregistruojama vis daugiau. Daugiausiai – Kauno apskrityje.

Sergamumą gripu ir ŪVKTI galima stebėti dinaminiame žemėlapyje, kurį jau trečius metus kartu rengia VVSPT ir UAB „HNIT-BALTIC“ (HB). Šiais metais žemėlapyje vaizduojamas ne tik šio, bet ir praeito sezono sergamumas. Žemėlapis atnaujinamas kiekvieną pirmadienį.

Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: