dramosteatras.lt archyvo nuotr.

JAV gyvenanti rašytojo Antano Škėmos duktė Kristina Snyder įtaria, kad teatro režisierius Jonas Jurašas neleistinai pasielgė su jos tėvo romanu “Balta drobulė”.

K.Snyder laiške Lietuvos ambasadoriui JAV Žygimantui Pavilioniui ir generaliniam konsului Valdemarui Sarapinui teigiama, kad statydamas spektaklį Kauno nacionaliniame dramos teatre J.Jurašas pasinaudojo jos tėvo, kaip svarbaus XX amžiaus menininko, populiarumu, rašo “Lietuvos rytas”.

“J.Jurašas niekada nesikreipė į mane dėl savo ketinimų ar prašydamas leidimo panaudoti kūrinį kaip pagrindą naujam darbui – tokio leidimo aš niekada nebūčiau davusi”, – tvirtina A.Škėmos duktė, kuri yra paveldėjusi rašytojo kūrinių autoriaus teises.

Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijos agentūros (LATGA-A) Dramos ir audiovizualinių kūrinių skyriaus vedėja Irena Konopackienė paaiškino, kad Kauno nacionalinis dramos teatras, kaip A.Škėmos kūrinio vartotojas, privalėjo kreiptis į jo dukterį ir gauti leidimą.

JAV gyvenęs rašytojas Lietuvoje yra laikomas užsienio autoriumi ir autoriaus teisės galioja 70 metų po jo mirties. Rašytojas žuvo per autokatastrofą 1961 metais Pensilvanijoje.

Dėl šio nesusipratimo Kauno nacionalinis dramos teatras gruodžio pradžioje yra išsiuntęs laišką K.Snyder su atsiprašymu ir siūlymu atsiųsti teisininkų parengtą sutartį, kurią galėtų pasirašyti, bet negavo jokio atsakymo.

Teatro atstovės Lauros Udrienės žiniomis, statydami spektaklį “Balta drobulė” režisierius J.Jurašas ir romano inscenizacijos autorė jo žmona Aušra Marija Sluckaitė-Jurašienė bandė susisiekti su A.Škėmos dukterimi, tačiau negavo jokio atsakymo.

Tuomet LATGA-A esą pranešė, kad jei autorius miręs iki 1968 metų, teatras su jo kūriniais gali elgtis laisvai.

Pernai rudenį A.Škėmos spektakliu “Balta drobulė” po rekonstrukcijos buvo atidaryta Kauno dramos teatro didžioji scena. Spektaklis yra itin populiarus.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: