Aistringa rugsėjo 1-oji Konstitucijos prospekte

0
1
(c) Red Bull archyvo nuotr.

Rugsėjo 1–oji: kartu su F1 žvaigždėmis Konstitucijos prospekte žiūrovus žavės ralio maratono ir „drifto“ profesionalai.

Vis labiau verda aistros artėjant rugsėjo 1-ajai. Tądien Konstitucijos prospekte Vilniuje bus atidarytas „Red Bull Speed Avenue“. Nuo 17 valandos 900 metrų ilgio ruožas virs Formulės 1 trasa, kurioje Vilniaus gyventojai ir svečiai galės išvysti tikrą F1 automobilį pilotuojamą tikros legendos – Davido Coulthardo. Kaip tikrose F1 varžybose važiavimų metu „boksuose“ dirbs „Red Bull Racing“ komanda.

Dar daugiau azarto programai suteiks vienas iš renginio vedančiųjų Kristijonas Kaikaris, jau 14 metų komentuojantis F1 varžybas TV eteryje. Jis neabejoja, kad „Red Bull Speed Avenue“, kurioje susitiks ekstremaliausių automobilių sporto šakų profesionalai, – unikali galimybė.

„Per televizorių tu matai tik plokščią F1 vaizdą – nei jo gylio, nei perspektyvos. O realybėje viską pajunti su prieskoniais – garso, kvapo… Ir dar – adrenalino. Jis tiesiog kabo ore. Tam tikra prasme – tai pritrenkiantis reginys, kurį praleisti būtų nedovanotina. Tai būtų įdomu pajusti ir išgirsti bet kuriam žmogui, net ir tam, kuris net nežino, kas yra toji Formulė“, – sako ilgametis F1 komentatorius Kristijonas Kaikaris.

Tarp trijų F1 važiavimų žiūrovai galės grožėtis ir lietuvių automobilių sporto profesionalų pasirodymais. Neįtikėtinas savo automobilių galimybes demonstruos ralio maratono lenktynininkas Benediktas Vanagas ir garsiausi Lietuvos „drifteriai“: Timas Simniška, Darius Balys, Evaldas Kovalenka ir Ramūnas Brūzga.

Po pirmojo F1 pasirodymo „Red Bull Speed Avenue“ į trasą išvažiuos ralio maratono lenktynininko B. Vanago vairuojamas automobilis Oscar 03 (T1). Praėjus savaitei po pasirodymo „Red Bull Speed Avenue“, tuo pačiu automobiliu B. Vanagas startuos 2010-ųjų prestižinėse pasaulinio garso Dakaro ralio serijos lenktynėse „Šilko kelias“ Rusijoje. B. Vanagas jau 14 metų atidavė automobilių sportui – nuo žiedinių lenktynių iki didelės patirties ir pasirengimo reikalaujančio Dakaro ralio maratono, kuriame jis itin sėkmingai startavo praėjusiais metais. Dar būdamas naujokas, 2009-ųjų „Šilko kelio“ ralio maratone B. Vanagas laimėjo net du greičio ruožus ir užėmė 5-ąją vietą klasėje.

Pasak B. Vanago, tiesoje Konstitucijos prospekto trasoje, idealiai tinkančioje F1, sunku parodyti visas automobilio, pritaikyto neišvažiuojamiems keliams įveikti, galimybes. Tačiau žiūrovams rengiama ypatinga programa, kuri kol kas laikoma paslaptyje.

Daug kam dar nematytą reginį pademonstruos ir Lexus SC300, BMW 530 ir 2 Nissan Silvia vairuosianti „drifto“ komanda – vieni iš labiausiai patyrusių automobilių slydimo meistrų Lietuvoje ir Baltijos šalyse. T. Simniška (Timčikas / „drifter.lt“ komanda) yra vienas pirmųjų „drifterių“ Lietuvoje, laimėjęs 2008 metų sezono „Drifto karaliaus“ titulą. T. Simniška šio sporto gudrybių mokėsi ir Japonijoje – šalyje, iš kur kilęs šis sportas.

Tai pačiai komandai priklausantis D. Balys (V8 / „drifter.lt“ komanda) – taip pat nuolat sukasi geriausiųjų trejetukuose. Žiūrovus taip pat turėtų sužavėti E. Kovalenkos (Efka / „D1Sport“ komanda) ir R. Brūzgos (Packman / „DJMArt“ komanda) pasirodymas. Nors važinėja labai panašiais automobiliais, šių „drifterių“ temperamentai itin skirtingi. E. Kovalenka – talentingas ir apskaičiuojantis riziką, o Ramūnas – karštas ir spaudžiantis iki galo. Rugsėjo 1-ąją Vilniuje ši ketveriukė kartu oficialiai važiuos pirmą kartą.

Visa tai verta pamatyti, todėl „Red Bull Speed Avenue“ kviečia visus jau rugsėjo 1 dieną, 17 val. į tikrą greičio, jėgos ir adrenalino fiestą sostinės Konstitucijos prospekte.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here